Silent Guardian Sessiz Bekçi Nedir

diğer bir adı ile yada sessiz muhafız olarak bilinen silah toplumlara müdahale etmede kullanılıyor. Biber gazından, coptan ve tazyikli sudan çok daha etkili olan bu silah 95 GHz’de milidalga yayan bu silah kitlelerin durdurulmasını, yönlendirilmesini ve süpürülmesini sağlıyor. Hiçbir hükümet kendisine muhalif eden bir kitle istemez bu nedenle kendilerine karşı hareket eden kitlelere karşı çok daha güçlü ve etkili silahlar kullanıyorlar.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çalıştığında Göstericilerde Yanma Hissi Oluşuyor

Bu silah kullanıldığında deri altında bulunan su kabarcıkları kaynama yapıyor ve kişilerde yanma hissi oluşuyor. Türkiye’de bir ABD firması tarafından tanıtılan silah sistemi, insanlarda deri yanması, beden ısısının yükselmesi ve fiziksel yanma hissi gibi sonuçlar doğuruyor. Bu silah kullanıldığında yüksek orandaki acı hissi nedeniyle kişiler hareket kabiliyeti bir süreliğine kaybediyor.

Türkiye’ye tanıtılan silah, yüksek güçlü ve düşük güçlü 4 modele sahip. 30 KW gücündeki sistem daha çok sınır güvenliğinde mobil olarak kullanılıyor. 0.8 KW gücündeki düşük güçlü sistem ise özellikle şehir içi kitle olaylarında kitleler içerisindeki spesifik hedefleri doğrudan hedef alarak 50 metre mesafeden durdurabilme kabiliyetine sahip. Yüksek güç veya çok alçak frekans akustik ışınlama cihazları ile ses ötesi dalgalı cihazlar da ölümcül olmayan silahlar arasında yer alıyor. “Çığlık” adı verilen bu sistemlerin benzerlerini, ABD Irak’ta, Fransa ise ülkesinde kullandı.

 Sponsorlu Bağlantılar

"Silent Guardian Sessiz Bekçi Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,