SGK Özel hastanelerde Ne Kadar Geçmektedir

yani Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan birçok özel hastane emeklilere ve ’lı çalışanlara da sağlık hizmeti veriyor. Ancak hastaneler hastalardan katılım payı almaktadırlar. Ve aldıkları katılım payı hastaneye ve tedaviye göre miktar değişmektedir. Katılım payının değişen rakamları hastaların aklını karıştırmakta fakat oranlar belli. , özel sağlık kuruluşlarını A, B, C, D ve E şeklinde kategorilere ayırmış ve Katılım payı bu kategorilere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin E grubu bir özel sağlık kuruluşunda muayene ücretinin yüzde 30’unu ödemek yeterliyken A grubu hastanelerde ücretin yüzde 70’i talep edilebiliyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Özel hastanelerin ile vakıf üniversite hastanelerinin puanlandırılması çalışmasında beş ana faktör kullanılmış. Hizmet Dilim Endeksi (% 55), Hizmet Kalite Standartları (% 15), Hasta ve Çalışan Güvenliği (% 10), Kapasite (% 10), Çalışan Hakları ve Hukuki Sorumluluklar (% 10)

Ek ücret alınmayan sağlık hizmetleri arasında, acil servislerde sunulan sağlık hizmetleri ile acil haller nedeniyle sunulan sağlık hizmetleri, yoğun bakım hizmetleri, yanık tedavisi hizmetleri, kanser tedavisi (radyoterapi, kemoterapi, radyo izotop tedavileri), yeni doğana verilen sağlık hizmetleri, organ, doku ve hücre nakilleri, doğumsal anomaliler için yapılan cerrahi işlemlere yönelik sağlık hizmetleri, diyaliz tedavileri ve kardiyovasküler cerrahi işlemlerine ücret talep edilmemektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"SGK Özel hastanelerde Ne Kadar Geçmektedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,