Satış Temsilciliği Nedir Maaşları Ne Kadar

Satış temsilciliği hakkında kısaca bilgiler vereceğiz. Nasıl satış temsilcisi olunur ve Satış temsilcileri ne kadar maaş almaktadır gibi önemli konulara değineceğiz. Satış temsilciliği ülkemizde perakende satış yapan bir çok firmada bulunmaktadır. Satış temsilciliği bu alanda yeteneği olan herkes yapabilir. Satış temsilcileri genellikle satılacak ürünü iyi tanımak ve alıcıya ürünü her önü ile iyi bir şekilde tanıtarak pazarlaması gerekiyor. Satış temsilcilerine verilen bölge sınırları dahilinde çalışan temsilciler potansiyel müşterileri ziyaret ederek, çalıştıkları şirketin ürün veya hizmetlerini yaparlar. Satış temsilcisi tanıtım işleminde satılacak olan ürünün iyi ve kötü yönlerini anlatması veya satın almayacak bir kişiyi de ikna edip ürünün satışını gerçekleştirmek gibi bir görevi vardır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Satış temsilcileri genellikle prime dayalı bir çalışma sistemi olduğundan kazanılan paranın net bir tutarı yoktur. Bu nedenle yapılan satışlara göre prim, komisyon alan satış temsilcileri en çok perakende satış yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bazı firmalar ise sabit ücret ödemektedirler ancak bunda aylı bir kota belirlemektedirler. Yani yıllık satış oranına göre size maaş vermiş olur.

Satış temsilciliğini genellikle ikna kabiliyeti yüksek olan kişiler ve konuşma becerisi iyi olan kişiler tarafından tercih edilen bir meslektir. Eğer bu tür özelliklere sahipseniz bu mesleği kolaylıkla yapabilirsiniz. Satış temsilcileri, firmalar tarafından en önemli personeli oluşturmaktadır zira satışı gerçekleştiren ve şirkete para kazandıran kişiler olduğundan başarıyı yakalamaları halinde yüksek mevkilere gelip yüksek rakamlarda para kazanabilirler.

Ülkemizde bir çok elektronik marketler ve kozmetik ürün satan kuruluşlarda profesyonel satış temsilcileri bulunmaktadır. Son zamanlarda satış temsilciği artık telemarketing alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürünü size satmak isteyen satış temsilcileri hiç ihtiyacınız bile olmasa dahi sizi yönlendirerek ürünü satarlar.Sponsorlu Bağlantılar

"Satış Temsilciliği Nedir Maaşları Ne Kadar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,