Satış Nedir Kısaca

, satıcı ile alıcı arasında yapılan ve bir malın alıcıya verilmesi ve bunun karşılığında bir fiyat, bir değer alınması yoluyla yapılan işlemdir. İnsanlar satın almaktan hoşlanır ama kendilerine yapılmasından hoşlanmazlar nasıl satarım değil insanlar neden satın alır? Sorusunun yanıtını bulmalısınız alıcı eğer mevcut tercihinden memnun olduğunu ya da fiyatınızın yüksek olduğunu söylüyor ise, telefonlarınıza dönmüyor ise ve ekonomik durgunluktan şikayetçi iseniz bu alıcının neden satın aldığını bilmediğinizin uyarı sinyalleridir!
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İşte neden satın aldıklarına dair müşterilerin verdikleri bazı cevaplar; temsilcimi seviyorum, ne aldığımı biliyorum, bu şirket ve ürün farklı, bu ürün değer kazanacak, temsilcime güveniyorum / inanıyorum, fiyatı uygun, temsilcim bu ürünün bana ne fayda sağlayacağını söyledi.

Şaşırtıcı mı? Satış çoklukla sizle ilgilidir ürünle değil!

Önce müşterinizin neden satın aldığını öğrenmelisiniz. Onlara sorun. Araştırmalar satıcıların yalnızca %5 inin etkili soru sorma tekniklerini uyguladıklarını gösteriyor. En başarılı %5 de onlar! Satış müşteri ihtiyacını karşılamakla ilgilidir. Satış soru sormaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Satış Nedir Kısaca" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , ,