Şalgam Suyunun Faydaları Nelerdir

kırmızı havuçtan üretilen bir tür içecektir. Daha çok kebapla tüketilen bu içecek anavatanı Çukurova’dan ülkemize yayılmış ve bu içeceğin birçok faydası bulunmaktadır. En önemli faydası da ülkemizde giderek yaygınlaşan kanser riskini en aza indiren bir içecek olması şalgamı ayrıca önemli kılmaya başladı. İnsan sağlığına yalnızca kanseri azaltan bir içecek olmasının yanı sıra doğal bir içecek olması nedeni ile daha bir çok faydası bulunmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


100 gram taze şalgamın içerdiği önemli besin değerleri arasında; 23 kalori; 0,8 gram protein; 4,9 gram karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,2 gram yağ; 0.9 gram lif: 24 miligram fosfor; 35 miligram. kalsiyum; 0,4 miligram demir; 34 miligram sodyum; 188 miligram potasyum: 20 miligram magnezyum; eser miktarda A vitamini; 0,04 miligram B1 vitamini; 0,05 miligram B2 vitamini; 0,3 miligram B3 vitamini ve 22 miligram C vitamini bulunuyor.

iştahı açar, bulundurduğu laktik asitler sayesinde sindirimi kolaylaştırır. içerdiği B grubu vitaminleri sinirleri yatıştırır, Mide ve karaciğere faydalıdır, Kalsiyum, potasyum ve demir içerir, kemik ve dişleri kuvvetlendirir. Şalgam suyunun afrodizyak özelliği bulunmaktadır. Ayrıca şalgam suyunun kalp, damar ve göz sağlığına iyi geldiğide tespit edilmiştir.Sponsorlu Bağlantılar

"Şalgam Suyunun Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,