Sahte Kavurma, Salam, Sucuk, Sosis Pastırma, Peynir Yapan Firmalar

Sahte bal firmalarından sonra sıra şimdi sahte kavurma, salam, sucuk, peynir üreten firmaları açıklamaya geldi. maliyetinin bile altında satılan bu ürünleri halkın sağlığını hiçe sayarak satıyorlar. Sadece para kazanmak amacı güden bu hırsızlara itimat etmeyin ve yargı önünde hakkınızı aramayı asla bırakmayın, bakanlık tarafından duyurulan sahte ürünleri piyasaya süren firmaları açıklayacağız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 6 firmanın taklit ve tağşiş yaptığını söyledi. Yine bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde %100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı(Örneğin At) eti tespit etti. Sosislerde ise yabancı doku ve iç organ tespit edildi.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Peynirde Sahtekarlık Yapan Firmalar;

“Hasan Dede” marka yağlı tulum peyniri üreten Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Konya (nişasta ve bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.12.2012)

“Yalçıntepe” marka tam yağlı tulum peyniri üreten Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş Kayseri, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:11.04.2012)

“Güldemce” marka yağlı tulum peyniri üreten Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya, (bitkisel yağ tespiti) (parti seri no:01.01.2013)

Et ürünlerinde Sahtekarlık Yapan Firmalar;

-“Yemek” marka pişmiş dana eti üreten Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/Kocaeli, (tek tırnaklı eti)
-“Apikoğlu” marka acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti üreten Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İstanbul, (kanatlı eti tespiti) (parti seri no:4701)

-“Uludağ” marka soyulmuş sosis üreten Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İstanbul (yabancı doku, iç organ tespiti) (parti seri no: SN 08–P1)Sponsorlu Bağlantılar

"Sahte Kavurma, Salam, Sucuk, Sosis Pastırma, Peynir Yapan Firmalar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , ,