Sağlıklı Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler

Aç kalarak zayıflamak sağlığınızı son derece tehdit etmektedir. Bir çok hastalığa neden olduğu gibi bilinçsiz diyetler ölümle dahi sonuçlanmaktadır. Metabolizma hızınızı artırarak ve yediklerinize dikkat ederek zayıflamak mümkün, bunda daha da önemlisi metabolizma hızlandırmak için tükettiğiniz besinlerin sağlığınıza faydasının dokunması diyebiliriz. Bitkisel ürünleri doğru bir şekilde tüketerek zayıflayabilirsiniz. Ünlülerin genelde başvurdukları yöntemler bunlardır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Zencefil: Alınan besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olur. Bünyeyi kuvvetlendirir. Vücuda güç kattığından, kilo verirken birtakım enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltır.

Funda yaprağı: Zayıflamaya ve yağların vücut tarafından daha iyi yakımına yardımcı olur. Açlığın bastırılmasında da son derece etkilidir.

CoenzymQ10: Zayıflarken sağlığı korumaya yardımcı olan çok güçlü bir antioksidandır. Enerjimetabolizmasını canlandırarak, kilo kaybı sırasında yaşanan halsizlik problemine karşı yarar sağlar.

Tere tohumu: Metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel olan kişilerde, bu bezin daha verimli çalışmasını sağlar. Hızlı bir biçimde kilo vermeye yardımcı olur.

L-Carnitne: Yağ asitlerini, yakmak üzere hücrelere taşır. Vücutta depolanmış ve birikmiş yağların yakımını hızlandırır ve kasların performansını artırır. Özellikle sıkı bir diyetle beraber yapılacak egzersizlerden daha iyi sonuç almaya yardımcı olur.

Krom: İnsülin faaliyetinin etkisini artırır. Karbonhidrat, protein ve yağ metabolizması üzerinde çok etkili olan birmineral olarak kabul görmektedir. Pankreasın kan şekeri seviyesini dengelemesine yardımcı olur. Diyetlerde kan şekeri seviyelerinin düşmesine ve artmasına engel olur. Açlığın ve tatlı krizinin bastırılmasına yardımcıdır.

Yeşil çay: Güçlü bir antioksidandır. Metabolizmayı hızlandırarak, kilo vermeye yardımcı olur.
Bağırsaktaki faydalı bakterileri artırarak, sindirime yardımcı olur.Sponsorlu Bağlantılar

"Sağlıklı Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,