Sağlıklı Bronzlaşma Önerileri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte deniz mevsimi de açılıyor. Ancak bilinçsiz bir şekilde bronzlaşmak cildinizde geri dönüşü olmayan bir çok tahribatlara neden olabilir. Özellikle ozon tabakasının delinmesi ve bu deliğin giderek büyümesi nedeni ile zararlı bir çok ışın filtrelenmeden yer yüzeyine ulaşmaktadır. Bu zararlı ışınlar cilt kanserine kadar bir çok hastalığa neden olmaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilmek oldukça önemlidir. Özellikle halk arasında bronzlaşabilmek için çeşitli yöntemler uygulanmakta, koruyucu kremler yerine kola, zeytinyağı gibi sağlık bozacak bilinçsiz yöntemler uygulanmaktadır. İşte sağlıklı bronzlaşabilmek için tavsiyeler;
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Sağlıklı Bronzlaşma Önerileri;

Gölgede kalsanız bile güneşin zararlı ışınları size ulaşmaktadır. Uzmanlara göre bronzlaşmak sağlıklı bir şey değil. Fakat bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız, gölgede güneşlenmeyi tercih edin. Böylece güneşin zararlı ışınlarından daha az zarar görmüş olacaksınız.

Vücudunuzu zararlı ışınlardan korumak için, tüm vücudunuzda güneş kremi kullanmalısınız.

Güneşin zararlı ışınları suyun yaklaşık 30 cm derinliğine kadar inebiliyor. Bu neden dolayı güneş kremi satın alırken suya dayanıklı olanlardan alınız.

Kumsalda hareket etmek metabolizmanın hızlanmasına ve tüm hücrelerinize daha çok besleyici maddelerin ulaşmasını sağlar. Böylelikle daha fazla yağ yakarsınız.. Cildinizdeki  hücreleri serbest radikallere karşı koruyabilir ve sonuç olarak kırışıklıkların oluşması engeller.

Normal parfümler yaz aylarında kullanıldığında güneş lekelerine yol açabiliyor. Bu lekelerin oluşmaması için, hafif kokulu ve cildi tahriş etmeyen ürünler kullanmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Sağlıklı Bronzlaşma Önerileri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,