Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapmalıyız

Hastalanmamak için neler yapmalıyız? Hasta olmamak için nasıl bir yaşam sürmeliyiz? Sağlıklı bir hayat için neler yapılmalı? İşte hastalanmayan insanların sırları neler yapmalıyız. Sağlıklı bir hayat sürmek sizi aynı zamanda mutluda edecektir. Ülkemizde yeterince rehberlik ve sosyal hizmet verilmediğinden halkımız nasıl bir yaşam sürmesi gerektiğini bilmiyorlar. Çoğu kişi ekonomik koşulları ve yeterli zamanın olmamasını bahane etmektedir ancak durumun bunlarla hiç ilgisi yoktur. İşte o öneriler…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Hareketli Bir Yaşam: Hareketsiz kalmak sağlığınızı tehdit eden en önemli unsurlardan biridir. Günlük yürüyüşler yapmalısınız. Arabanız var ise arada işe arabasız gitmeli, otobüs kullanıyorsanız bir iki durak önce inip eve yürüyebilirsiniz.

Soğuk Su Banyosu: Soğuk su ile duş almak vücudu dinç hale getirir. Soğu su kan dolaşımınızı hızlandırır.

Sosyal Hayatınız Canlandırın: Asosyal birisi iseniz bundan vazgeçin ve biran önce sosyalleşmeye çalışın, sevdikleri kişiler ile vakit geçiren kişilerin sıkıntılarını paylaştıkları için daha sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Sarımsak Tüketin: Sarımsak için doğal antibiyotik denilmektedir. Enfeksiyonlar ile savaşma, tansiyonu düzenleme ve kolesterol seviyesini ayarlar. Özellikle sarımsaklı yoğurt tüketmenizi uzmanlar öneriyor. Sarımsak tüketen insanların daha az hasta oldukları bilinmektedir.

Şekerleme Yapın: Çalışan insanlar için bu imkansız ancak zamanının var ise yarım saat kadar uyuyabilirsiniz.

Spor Yapın: Günlük düzenli olarak spor yapmaya çalışın, sağlığınızı korumak için bu çok önemli eğer imkanınız yok ise uzun yürüyüşler yaparak bu durumu telafi edebilirsiniz.

Kalori Alımını Düşürün: Kalori tüketiminizi düzene sokmalısınız. Özellikle internette gezinen güvenirliği olmayan sitelerdeki diyetlere uymayınız. Gazete ve doktor imzası taşıyan makalelere uymalısınız.

Stresten Uzak Durun: Stres bir çok hastalığa neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle iş yerinde Kendi başınıza vakit geçirebileceğiniz özel anlar oluşturdukça ruh ve beden sağlığınızı da dengeleyin.Sponsorlu Bağlantılar

"Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapmalıyız" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,