Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

Sağlıklı bir cildiniz olmasını istiyorsanız şimdi tavsiye edeceğimiz önerilere uyarak bunu yapabilirsiniz. Uzmanların en çok tavsiye ettiği önerileri sizler için bir araya getirdik, bu tavsiyelere uyarak sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Özellikle bayanlar sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşabilmek için kozmetik ürünlerine yöneliyorlar. Bu ürünler içerdikleri kimyasallar nedeni ile bir takım zararları da bulunuyor. Zaten tek başına kozmetik ürünü yeterli kalmaz. Sağlıklı ve güzel bir cilt için bazı püf noktalara dikkat ederek bunu başarabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bol Bol Su Tüketmelisiniz

Cilt için su çok Önemlidir. Yeteri miktarda su tüketmelisiniz. Bu işi abartarak diğer organlarınıza zarar vermeyiniz. Parlak ve genç bir cilt için bu önemlidir. Cildinizi dışarıdan besleyip koruduğunuz kadar tükettiklerinizle de bunu yapmalısınız.

Ölü Cilt Hücrelerinden Kurtulun

Cildinizin yenilebilmesi için ilk önce ölü deri hücrelerinden kurtulmalısınız. Böylece yeni hücreler cilde parlaklık kazandıracaktır. Düzenli olarak cildinizi temizlemelisiniz. Cildi gözenekleri tıkanırsa hiçbir tedavi veya terapi cildinizi eski parlaklığına ve pürüzsüzlüğüne kavuşturmak için yeterli olmayacaktır.

Cildi Besleyen Vitaminlere Dikkat

A vitamini, C vitamini ve E vitamini başta olmak üzere meyve ve sebze tüketerek vitamin eksikliğini giderebilirsiniz.

Düzenli Spor Yapmalısınız

Egzersiz yapmak kan dolaşımını artırmak için mükemmel bir yoldur ayrıca cildinizde bulunan toksinleri ter yoluyla dışarı atabilirsiniz. Bu sadece cildiniz için değil cildi besleyen organlar içinde önemlidir.

Doğal Makyaj Malzemesi Kullanın

Mineral makyaj malzemeleri kullanarak cildinize parlaklık kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda kimyasallardan da korunmuş olursunuz.Sponsorlu Bağlantılar

"Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,