Saçlara Zarar Veren Maddeler

Saçlarınızı daha güzel göstermek adına kullandığınız maddeler görünüm olarak çok daha güzel bir şekle sokabilir fakat içeriden durum öyle değil. Saçlarınızın parlak ve şekilli görünmesi için sürdüğünüz ürünler görünürdeki görevini yerine getiriyor. Ancak bu gerevi yerine getirirken saçlarınıza çok büyük zararlar vermeyi de ihmal etmiyor. Bunun nedeni içerisinde bulunan kimyasal birtakım maddelerdir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal saç boyaları

Eğer saçlarınıza farklı bir renk vermek istiyorsanız saç boylarından uzak durmalısınız. Bu boyalar kimyasal zararlı maddeler barındırdığından tırnak etlerinize ve saç diplerinize kalıcı hasarlar verebilir. Bunun yerine doğal yöntemleri tercih etmelisiniz boyanın yerini tutmayacaktı ancak sağlığınızdan önemli olmadığını unutmayınız. B boyalar astım, solunum yolu hastalıkları ve cilt hastalıklarına neden olmaktadır.

Saç Spreyi Kullanımı

Saç spreylerini yoğun bir şekilde ve saç diplerine kadar etkili bir şekilde kullanmanız halinde saçlarınızın kırılmasına ve saç dökülmelerine neden olur. Bu nedenle saç spreyi kullanmak zorunda kaldığınız yerlerde saçınızın yalnızca uçlarına kullanınız.

Şampuan Kullanmak

Şampuan ve saç kremlerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Saçınıza uygun olan şampuanı ve kremi bulmalı ve saç diplerine kullanmamalısınız. Bu tür maddeler saçlarınızı yumuşatıp temizliğinde önemli olabilir ancak içerlerinde bulunan kimyasallar nedeni ile saçınıza zarar vermektedir.

Alkol

Alkol saça hacim veren bir madde olduğu için bazı kesimlerce kullanılmaktadır. Saçlarınıza zarar veren bakterileri öldürmek ve aynı zamanda daha dolgun saçlar için kullanılmaktadır. Ancak saçlarınıza büyük oranda zarar vermektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Saçlara Zarar Veren Maddeler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,