Saç Rengini Koruma Yöntemleri

başlıklı bu makalemizde saçınız için beğendiğiniz rengi nasıl koruyabileceğinizi anlattık, boyattığınız saçlar zamanla kir, toz, güneş ışınları gibi nedenlerden dolayı ilk günkü rengini kaybetmeye başlar. Canlılığını yitiren saçları tekrar boyatmak ve eski rengi yakalamak çok zor. Tekrar tekrar boyatmak ayrıca saçlarınıza zarar vermektedir. Bu makalemizde de boyattığınız saçlarınızı dış etkenlerden nasıl koruyabileceğinizi anlatacağız.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Şampuan Kullanmadan Saç Temizlemek

Saç temizliğinde şampuanın etkisi azaltmalısınız. Şampuan yerine saç kremi ve ılık su kullanmalısınız. Saç kremleri şampuanda alıştığınız temizlik hissini vermeyebilir ancak içerdiği yumuşatıcılar sayesinde kuru ve yıpranmış saçlarınızın nem oranını dengeleyecek ve saç boyanızın akmasını engelleyecektir. Şampuan kullanacağınız zaman ise mümkün olduğunca az köpüren ve kısa durulama süresi gerektiren ürünleri kullanmaya özen gösteriniz.

Profesyonel Keratin Protein Bakımı

Saçın yapısını incelediğinizde keratin ve lifsel proteinden oluştuğunu görmekteyiz. Saça uygulanan boya ise saçı oluşturan keratin yapısında zayıflamalara neden olur ve saçın güneş, su ve kötü hava koşulları gibi dış etkenlere karşı koruması azalır. Bu nedenle boya sonrasında saça profesyonel bir keratin bakımı uygulatmak, boyadan yıpranan saçları dış etkenlere karşı güçlendirecektir.

Güneş Korumalı Sprey Saç Kremleri Kullanın

Özellikle yaz aylarında yoğun güneş ışığına maruz kalan saçlar saçlara büyük zarar vermektedir. Bunun için en iyi yöntem tüm saçlarınızı gölgeleyecek geniş bir şapka takmalısınız. Bununla birlikte nemlendirici etkiye sahip, UVA ve UVB filtreli sprey saç kremleri de saçı korumaya yardımcı olur.Sponsorlu Bağlantılar

"Saç Rengini Koruma Yöntemleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,