Rüyalar İle İlgili Bilinmeyen Bilgiler

Rüya diğer bir tabirle düşler ile ilgili çok fazla bilgi sahibi değiliz. Bilim insanları dahi rüyalar ile ilgili bir çok şeyi deşifre etmiş olsa da tamamen çözülebilmiş değil ve bazı sırlarını halen korumaktadır. İnsan oğluna yabancı olmayan bu konu oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir ve görülen rüyaların yaklaşık %90’ı unutulur. Bu nedenle çoğu kez insan riya görüp görmediğini bile bilmez gerçek hayatta karşılaşılan bazı şeyleri de rüya mıydı gerçek miydi ayırt edemez.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Görülen rüyalar sabah kalktığınızda 5. dakikadan sonra rüyanın yarısı unutulur bu durumun nedeni tam olarak bilinmez ve yaklaşık 10 dakika sonra ise hafızada sadece rüyanın %10’luk kısmı kalır. Birey daha önce hiçbir şey görmemiş ola bile yani görme engelli olsa dahi rüya görür. Çünkü rüyalar bilinçaltımızın eseridir.

Rüyalar daha önceki gördüğümüz görüntüler, kişiler, sesler hatta kokuların hafızamıza kayıt olması yan bilinç altına inmesi daha sonra uykudayken rüya ile bu verilerin birleşmesi ile ortaya çıkar. Bu nedenle doğuştan görme engelli olan bir bireyler görsel rüyalar göremezler. Diğer duyular üzerine rüyalar görürler. İnsanlar daha çok endişe ettirecek rüyalar görürler. Olumsuz rüyalar, olumlu rüyalardan daha fazla görülmesini bilim adamları yaşamımızda hatırlamak istemediğimiz ve kendimizce bastırdığımız ve zamanla unuttuğumuz şeylerin uykudayken tekrar ortaya çıkmasına bağlıyorlar.Sponsorlu Bağlantılar

"Rüyalar İle İlgili Bilinmeyen Bilgiler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,