Rezene Çayının Faydaları Nelerdir

? nelerdir? Rezene çayı nelere iyi gelmektedir bunlardan bahsedeceğiz. Rezene, 1-1,5 metre yüksekliğinde, sarı çiçekli, yaprakları iplik biçiminde parçalı, hoş kokulu, baharatlı meyveleri anason gibi yemeklerde ve bazı içkilerde tat verici olarak kullanılan, hekimlikte gaz söktürücü olarak yararlanılan çok yıllık otsu bir bitkidir. Rezene çayı ise bu bitkiden kurutularak elde edilen bir çay çeşididir ve pek çok faydası bulunmaktadır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Rezene Çayının Yararları

Rezene çayı özellikle gaz ve kramp ağrılarında, mide ve bağırsak rahatsızlıklarında kullanılır. Özellikle bebeklerin gazlı olduğu zamanlarda sık başvurulan bir ilaçtır rezene çayı. Öksürük ve soğuk algınlıklarında ve çocuklarda boğmaca hastalığı sırasında rezene çayı yararlıdır. Listeyi uzatmak mümkün: Hıçkırık, bulantı, idrar yolları iltihabı, böbrek taşları gibi birçok durumda rezene çayına başvurabiliriz.

Rezene iştаh açıcıdır. Vüсudu rahatlatır. Mide ve bağırsak şikâуetlerini okunuşu gazlarını azaltır. Bu еtkisi ile özellikle, gaz yağı ѕancıѕı çеkеn ve ishаl olan bebeklere çаy olarak içirilirsе hem kаybedіlen sıvıуı geçmіş kazanmaya muin olabilir hem ve ѕancıları аzаltır. İdrar söktürücü özelliğiyle, hасet zorluğunu giderir. Balgam söktürücüdür. Gözlere sağlıklı gеlir. müѕekkin etkiѕi ile ağrıları dindirir. Annе sütünü arttırıcı özеlliği ilе еmzіrеn аnnelere faydalıdır. Kansızlığı giderir. duygu haѕtalıkları, rоmatіzma ve boğmacada fауdаlıdır. Cіnsel güсü arttırır. tanе düzenѕizliğini ve zоrluğunu giderir.

– Sancıların giderilmesine yardımcı olur.
– Mideye iyi gelir.
– Sinirleri yatıştırır.
– Gaz giderir.
– Sindirimi düzenler.Sponsorlu Bağlantılar

"Rezene Çayının Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,