RAM Bellek Satın Alırken Nelere Dikkat edilmeli

Öncelikle nedir bunu cevaplayalım , İngilizce Random Access Memory kelimelerinin baş harflerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir kelimedir Türkçe karşılığı ise rast gele erişilebilir yada hafıza olarak çevirebiliriz. RAM, bilgisayarınız açıldığından itibaren verilerin depolandığı bellektir. Sabit diskler (HDD) veya SSD’lerden çok daha hızlı depolama birimleridir. RAM’leri diğer belleklerden farklı kılan, elektrikler kesildiğinde verilerin silinmesidir. Bu yüzden RAM bellekler sürekli depolama birimi olarak kullanılamıyorlar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Kaç GB Sizin İçin Yeterli Olur?

Son zamanlarda artan ihtiyaç bilgisayarın genel donanımına yansıdı tabi ki RAM’lere de bu durum etkiledi fakat piyasada 8 GB, 16 GB RAM bellekler bulunmakta fakat sizin ihtiyacınız var mı buna cevap arayalım.

Oyun oynamayan internette sörf bazen de ofis programlarını kullanan bir kullanıcı iseniz 2 GB RAM kesinlikle sizin için yeteli olacaktır. Windows 7 işletim sistemi kullansanız dahi 2GB işinizi görecektir.

Eğer oyun oynayacaksanız da bu değerin 4 GB olması yeterlidir. Piyasaya çıkan oyunlar arasında henüz 4 GB’ın üzerinde sistem belleği kullanan bir oyun yok. Yine oyunların sistem belleğinden daha çok ekran kartı belleğine bağımlı olduklarını da belirtelim. Tabi bu da ancak çok yüksek çözünürlüklerde söz konusu olan bir durum, Öte yandan bazı mühendislik uygulamaları 4 GB’ın üstüne çıkabiliyor. Burada da kullanacağınız yazılımın sistem gereksinimlerine bakmanız yeterli. Yoksa ne kadar çok RAM, o kadar hızlı bir sistem demek değil.Sponsorlu Bağlantılar

"RAM Bellek Satın Alırken Nelere Dikkat edilmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,