Prostat Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Erkekleri baş belası hastalıklarından bir tanesidir , bu hastalığın olma nedeni ile ilgili tam bir neden gösterilemiyor ancak en büyük nedeni yaşlanma olarak gösteriliyor. ‘Prostatit’ denilen enfeksiyonu dünyada 50 yaş altı erkeklerin üroloğa başvurmasının en sık nedeni olarak biliniyor. Hatta bir araştırmaya göre erkeklerin yarısı hayatlarının bir noktasında enfeksiyonundan yakınıyor. Bu problemde şişiyor ve hassaslaşıyor. ‘Prostatit’te penis bölgesinde, kasıklarda, belde ve karında ağrı oluşabiliyor. Bunların yanında cinsel sorunlar görülebiliyor. iltihaplanmaları ağrılı boşalmaya, meni yani spermde kan görülmesine, hatta ileri dönemlerde erken boşalmaya neden olabiliyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


hastalıkları orta yaş ve üzeri erkeklerin en sık karşılaştığı sağlık problemlerinden bir tanesidir. İyi huylu büyümesi, kanseri ya da iltihaplanmaları; idrar problemlerine yol açarak hem fiziksel yakınmalara yol açar hem de erkekleri psikolojik yönden olumsuz yönde etkiler. Buda cinsel problemlere yol açar. tedavi sırasında kullanılan ilaçlar nedeni ile sertleşme bozukluğu oluşabilir ve cinsel istek azalabilir ancak kısırlık oluşmaz.

Prostat enfeksiyonu bakteriyel bir sebepten ise antibiyotik ilaçlar ile tedavi edilmektedir. Bakteriyel olmayan vakalarda mesane boynunu ve prostatı rahatlatan ilaçlar, ağrı kesiciler, fizik tedavi, sıcak banyolar veya prostat masajı gibi tedavilerden faydalanılır. Bu nedenlerden dolayı oluşan cinsel problemlerde ortadan kalkmış oluyuor.Sponsorlu Bağlantılar

"Prostat Nedir Nasıl Tedavi Edilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,