Portakal Gazı Nedir Zaraları Nelerdir

Portakal gazı, portakal gazı yasak mı, portakal gazından nasıl korunulur, portakal gazı yasal mı? Son zmanlarda güncemde olan bu portakal gazı ilk olarak ABD ordusu tarafından Vietnam Savaşı’nda kullanıldı bir herbisit ve yaprak dökücüdür. Bu gazı soluduğunuz zaman iç organlarınız hızla çürümeye başlar. Portakal gazı bir kimyasal silahtır. Bu nedenle Avrupa Birliği tarafından bu kimyasal silah yasaklamıştır. Bu gaz nedeni ile pek çok masum vatandaşta zarar görmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Portakal gazı bibier gazından çok farklı bir etki yapıyor ve geçici felçe neden oluyor. Vücutta çok daha hızlı yayılan portakal gazı sonrasında asla su kullanmamak gerekiyor. Geçici felce neden olan portakal gazına limonun da hiçbir faydası bulunmuyor. Süt ve yoğurt kullanabilirsiniz. Portakal gazına sadece yoğurt ve süt tüketerek, bunlarla yüzünüzü yıkayarak portakal gazının etkisini azaltabilirsiniz.

Mitin alanlarında Biber gazı yerine Portakal gazı attığı bilgisi tamamen yanlış bir kanı olmakla birlikte atılan biber gazının yoğunlaşmış halinin turuncu renkte olması nedeni ile Portakal gazı ile müdahale ediliyor şeklinde yorumlar oluşmuştur.

Son zamanlarda ülkemizde çıkan olaylarda portakal gazı kullanıldığı iddia ediliyordu. Emniyetin yaptığı açıklamaya göre ağırlaştırılmış biber gazı kullanılıyordu. Çıkan gazın turuncuya yakın bir renk bırakması göstericileri bu düşünceye itmişti.Sponsorlu Bağlantılar

"Portakal Gazı Nedir Zaraları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,