Polis Radyosu Canlı Dinle Online Radyo

; Radyomuz TRT’ den sonra Ülkemizde yayın yapan en eski radyo istasyonudur. Başlangıçta merkezden desteklenen programlarla bölgesel yayın yapan bölge Polis Radyoları 2000 yılında uydu yayın sistemine geçilmesiyle birlikte Merkez Türkiye yayınlarını yansıtmaya başlamışlardır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


1952 DEN BUYANA KESİNTİSİZ DEVAM EDEN GELENEK

Amacımız; Anayasa ve Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda yayın yapmak suretiyle suç ve suçluluğu önlemek, can ve mal güvenliğinin korunmasını sağlamak, trafik kaza ve ihlallerinin azaltılmasına yardımcı olmak, Polis hizmetlerini halka daha iyi duyurmak ve Polis-Halk ilişkilerinin en üst düzeye getirilmesine yardımcı olmak, Ülke ve toplum sağlığına, eğitimine katkıda bulunmaktır.

İLKELİ YAYINCILIK

Bu amaç doğrultusunda yayınlarımızı; Tarafsız, Adil, Birleştirici ve ilkelerimizden taviz vermeksizin sürdürmekteyiz. Hedefimiz ülkemiz ve vatandaşlarımızın her alanda en üst seviyede yer almasını sağlamaktır.

Bu hedeflere varmak amacıyla Polisin asli görevi olan, Kanunların kendisine tanıdığı yetkileri kullanarak, suç işlenmesine engel olmak, suç işlendiği takdirde ise suçluların yakalanmasına ayrıca vatandaşlarımızın suç ve suçlularla mücadelede polisimize yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla programlar hazırlanmaktadır.

Programlarda Emniyet Hizmetlerinin tanıtımına ağırlık verilmekte, bu amaçla her birimin üst düzey yöneticileri konuk edilerek, vatandaşlarımızın merak ettiği konulara açıklık getirilmektedir.

Ağırlıklı olarak işlenen konulardan birisi ve belki de en önemlisi trafiktir. Vatandaşlarımızın trafik konusunda bilinçlendirilmeleri amacıyla trafik mevzuatındaki yenilikler, trafik kuralları ve kazalarla ilgili yetkili ağızlardan bilgiler verilmekte, yarışmalar yapılmakta, uyarıcı ve bilgilendirici spotlar yayınlanmaktadır. Ayrıca trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde telefon bağlantıları ile Ankara ve bölge Polis Radyolarının bulunduğu diğer illerin şehir içi yol durumları, varsa kapalı yollar, alternatif yol güzergahları verilmektedir.

Anadolu Ajansı’ndan alınan bilgiler dahilinde yurt ve dünya gündemindeki gelişmeleri içeren haber bültenleri saat başlarında iletilmektedir.

Türkiye geneli hava ve yol durumu da sık sık dinleyicilere aktarılmaktadır.

Radyomuz yayınlarında sinema, tiyatro, kitap, müzik, bilgisayar, çocuk, sağlık, kadın,eğitim, hukuk gibi kültürel ağırlıklı konulara da yer verilmekte, bu alanda uzman kişiler, bilim adamları ve sanatçılar konuk edilerek dinleyiciler aydınlatılmakta ve sorularına cevaplar verilmektedir.

Halkımızca sevilerek dinlenen Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğiyle ilgili özel programlar hazırlanmaktadır.

Kayıp ve buluntu haberleri, Polis Radyosunun yerine getirdiği önemli bir kamu hizmetidir. Vatandaşların şahsi başvuruları yanında İl Emniyet Müdürlükleri, Şoförler Odası, Metro ve Otobüs İşletmesinden bildirilen kayıp ve buluntu şahıs eşya anonsları ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca hastanelerden bildirilen kan ihtiyacı anonsları da yine ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

Her gün 12.00-14.00 saatleri arasında yayına giren Dinleyici İstekleri Programı yıllardır büyük bir beğeniyle dinlenmekte, dinleyicilerin telefon, faks ve elektronik posta ve Web sayfamız aracılığı ile ilettikleri istek şarkılara yer verilmektedir.

Günlük programların yanı sıra Milli ve Dini bayramlar, anma günleri , özel gün ve haftalarla ilgili özel programlar hazırlanmaktadır.

Deprem, yangın, sel gibi doğal afet durumlarında normal yayın akışına ara verilerek vatandaşları bilgilendirici haber ve uyarıcı nitelikte yayınlar yapılmaktadır.

94.1 İstanbul Frekansı

Polis Radyosu Winamp’dan Dinlemek İçin TIKLAYINIZ

mms://mms.polisradyosu.net/pr2Sponsorlu Bağlantılar

"Polis Radyosu Canlı Dinle Online Radyo" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , ,