pH Nedir pH Dengesi Nasıl Sağlanır

, bir sıvının asit veya bazlık derecesi, sertlik derecesi olarak tanımlanır. Kanı doğru bir derecesinde tutmak bedenimizin en önemli görevidir. Ufak sapmaların bile sağlığımız üzerinde büyük etkileri olur. , Maddenin içindeki asit nitelikli hidrojen iyonlarının yoğunluğuna göre ölçüm yapılır. cetveli 0 – 14 arasıdır. 0 aşırı asit, 14 de aşırı alkali demektir. 7 derecesi ise ne asit ne alkali yani maddenin nötr olduğunu gösterir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İnsan Metabolizması sürekli asit oluşturur. Çevremizdeki kirlilik ve kimyasallar da bedenimizde asit oluşumunu artırır. Kanın derecesini sağlıklı tutmak için yani 7.35-7.45 arasında tutabilmek için vücudumuz enerji harcar. Kemikler, kalsiyum gibi alkali minerallerin kana karışmasını sağlayarak yüksek proteinin neden olduğu asitli atıkları dengeler. Asitli atıklar böbreklerden süzülür ve idrar yoluyla vücuttan dışarıya atılır.

Asit ortamını dengelemek için yaşamınıza %75 oranında alkali oluşturan yiyecekler ve alkali ortamı destekleyen etkinlikler sokun. Böylece daha kolay sakinleşebildiğinizi; duygularınızdaki ani iniş çıkışların dengelendiğini göreceksiniz. Ağrılarınız ve diğer sağlık sorunlarınızın yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Bedeninizin kendini iyileştirebileceği bir ortam yaratın ve bunun size olumlu geri dönüşünü izleyin.Sponsorlu Bağlantılar

"pH Nedir pH Dengesi Nasıl Sağlanır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,