Pepsi Yaşatır Seni Kampanyası Dolandırıcılığı

Değerli abonemiz yaşatır seni başlatmış olduğu çekilişi kampanyası sonucunda hattınız para ödülü kazanmıştır bilgi işlem için 053X XXX XX XX arayın gibi bir mesaj önce cep telefonunuza gönderiliyor ve işte tamda burada başlıyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Öncelikle firmasının yaptığı açıklama ile konuya başlayalım “Adresinize taahhütlü posta kanalıyla evrak gelmediği takdirde lütfen üçüncü kişiler tarafından verilen bilgiler doğrultusunda hiçbir işlem yapmayınız. Cep telefonunuzdan sizi arayarak ya da SMS göndererek ikramiye kazandığınızı söyleyip kontör yükleme veya nakit para tarzı taleplerde bulunanlara itibar etmeyiniz.” denildi. Ayrıca söz konusu kampanyanın 30 Eylül 2009′da sona erdiği de hatırlatıldı.

Cep telefonlarına gönderilen bir mesajla şahsa önce para kazandığı bildiriliyor. Numarayı arayıp kazandığı ikramiyeyi nasıl alacağını sorarsa tezgah işlemeye başlıyor. Telefon, “İyi günler, Turkcell firmasına hoş geldiniz. Ben Ahmet. Nasıl yardımcı olabilirim?” denerek açılıyor. İlk olarak konuyla ilgili kimseye bilgi aktarılmaması, aksi takdirde hesaba yatırılacak paranın başkaları tarafından internete girerek ele geçirilebileceği uyarısı yapılıyor.

Böylece dolandırıldığını kimseye söylememesi garantilenmiş oluyor. Kimlik bilgileri verildiğinde, hattın ikramiye kazandığı belirtiliyor. Paranın nasıl alınacağı sorulunca ise bir bankaya adına hesap açılarak yatırılacağı söyleniyor. Parayı alabilmek için de öncelikle dört adet 250 kontör alınıp şifrelerinin dolandırıcılara gönderilmesi gerekiyor. Cep telefonuna bu tür mesajlardan gelenlerin sayısı hiç de az değil. Dolandırıcılar, hedef seçtikleri numaraların peşini hemen bırakmıyor. Para kazandığı mesajı üst üste gönderiliyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Pepsi Yaşatır Seni Kampanyası Dolandırıcılığı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , ,