Parkinson nedir Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir

hastalığın, beyinde dopamin salgılayan hücrelerin hasar görmesi nedeni ile olur. Bu hücrelerin neden oluştuğu ise tam olarak bilinmiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


hastalığının belirtileri arasında ise, genelde ilk belirti elde veya vücudun bir kısmında titremeler meydana gelir. Hastanın daha önceki zamanlarında ise öne eğik durma ya da yürürken kolunu sallamama görülebiliyor. Genelde hastada titreme olur. Bu hastalığa yakalananlarda günlük yaşamı sırasında, heyecan, sinir gibi durumlarda titreme görülür. Bir diğer belirti arasında ise hareketlerde yavaşlama, günlük işlerini yaparken zorlanmalar görülür. hastalarının kasları daima gergindir. Terleme, hipotansiyon (tansiyon düşüklüğü), yutma zorluğu belirtileri arasındadır.

Web sitemizdeki bilgiler kişi bilgilendirmek amaçlıdır. Ön bilgiyi edindikten sonra mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Parkinson hastalığının tedavi yöntemleri arasında ise, ilaçla tedavi vardır. Bu ilaçla dopamini sağlar, ya onun gibi etki yapar ya da dopaminin parçalanmasını engelleyerek kullanımını arttırır. İlaçların yan etkisine aldanıp tedavi ve doktor bırakılmamalıdır. Çünkü bu sinsi hastalık nasıl çok geç sürede kendini belli ediyorsa tedavisi de aynı şekildedir. İlaç tedavisi ile kaslarda tamamen düzelme olmasa da azalma olacaktır.

Eğer ilaç ile tedavi halledilmiyorsa, hastaya anestezi yapılır. Sonra kafatasından bir delik açılır ve gereken bölgedeki hücrelerde hasar yapılır. Diğer yöntemde ise gereken yere bir elektrod takılır fakat bu sefer hasar yapmadan gerçekleştirilir. Köprücük kemiğinin altına yerleştirilen uyarıcıyla bu elektrod kontrol edilir. Hasta bu aleti mıknatısla açıp kapatabilir. Açtığında hastalığın belirtileri görülmez, kapattığında ise tekrar oluşur.Sponsorlu Bağlantılar

"Parkinson nedir Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,