Para Nasıl Biriktirilir Neler Yapmalı

Para biriktirmek oldukça zor bir durumdur. Özellikle ülkemizde yaşam giderek pahalılaşmakta ve maaşlar giderek artan zamlar karşısında küçülmektedir. Ancak durum ne olursa olsun bir şekilde birikiminiz olmalıdır. Acil zamanlarda başınızın sıkıştığı anda başvurabileceğiniz bir birikim olması gerekmektedir. Ancak para biriktirmek bir alışkanlıktır. Bu nedenden dolayı elinizdeki bütçeye göre harcama yapmak durumundasınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Para biriktirmek istiyorsanız giderlerin sonunda kalan parayla altın veya döviz alabilirsiniz. Bu sayede parayı üzerinizde taşımadığınız için ve tekrar bozdurmak gerektiğinden tekrar harcamamış olursunuz. Para biriktirirken bütçenizin bir kısmını ayıracağınız için harcamalarınızın bazılarından fedakarlık yapmanız gerekecektir. Ancak birkaç ay sonra bu alışkanlık haline gelecektir.

Para biriktirmek için herhangi bir hesap veya evinizin bir köşesine koyduğunuz tutarları not ederek istediğiniz zaman bakıp biriken paranızı görmek sizi motive edebilir. Özellikle küçük çaplı bir yatırım yapacaksanız elinizin altında böyle bir miktara paranın bulunması sizi bazı işlere atılırken cesaretlendirecektir. Bu durumda daha çok birikim yapmak için büyük miktarda paralar tutabilirsiniz. Para biriktirmenin nedenleri arasında ihtiyacınız olan pahalı ödemeleri yapabilir veya herhangi bir ihtiyacınızı alabilirsiniz. Para biriktirmekte en iyi kural kendinizi kontrol altına almak olabilir. Bu durum günlük hayatınızdan bazı şeyleri yapmayarak mesela sigara içmek, alkol kullanmak, dışarıda abur cubur yemek gibi bazı davranışları bırakarak kısa bir sürede iyi paralar biriktirebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Para Nasıl Biriktirilir Neler Yapmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,