Özgün Makale Nasıl Yazılır Nelere Dikkat Etmeliyiz

İnternet siteniz var veya bir blog açtınız ve yazı yazmaya karar verdiniz ancak nasıl yapacaksınız makale yazarken nelere dikkat edeceksiniz bilmiyorsunuz bizde sizlere tecrübelerimize dayanarak arama motoruna uygun ve kullanıcıyı memnun edici makale nasıl hazırlanır bunlara cevaplar vermeye çalışacağız. Artık hiç kod bilmede sizde blog sahibi olabilirsiniz sadece birkaç adımda bloğunuzu açıp makale yazmaya başlayarak sesinizi duyurabileceğiniz bir ortamda özgün bir makale nasıl oluşturulur işte tavsiyeler…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İlk yapmanız gereken yazı yazacağınız konuyu belirlemek farklı bir başlık ile yola başlamak olmalı konunuz ile ilgili Google’de arama yaparak ön hazırlık yapmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur makalelerden kopyla yapıştır yapmamanızdır. Yaptığınız taktirde makaleniz özgün değil alıntı bir içerik olacaktır. Maklenizin püf noktası diğer makaleleri karşılaştırıp birbirlerinin artı yönleri alınıp tek bir makaleye dönüştürmek bilgi kirliliği yapmadan makaleyi yazmalısınız.

Özgün makale yazarken dikkat etmemiz gereken bir hususlardan bir taneside anahtar kelime yoğunluğudur. Yazı sırasında yazıdaki en önemli anahtar kelimeleri belirtmek amacıyla , bu kelimeleri kodları arasına alarak dikkat çekmeli ve Google botlarında bu yöne çekmeliyiz. Özgün makalemizde doğru anahtar kelimeleri , doğru sıklıkla kullanırsak emin olun ki Google bizim yazımızı sevecek ve aramalarda bizi üst sıralara çıkaracaktır.

Yazdığınız yazıların Türkçesine dikkat etmeli olabildiğince yabancı kelimelerden kaçınmalı ve vurguladığınız cümleleri kalın veya rengini değiştirerek belli etmelisiniz. Makaleyi ilk önce Microsoft Word veya Oppen Office Writer kullanarak yazım hatalarını görebilirsiniz.

Arama motoru açısından düşünecek olursanız yazınızda soru soran başlıklara yer verin bu arama motoruna o soruyu yazıp arayacak kişi sizin makalenize ulaşacaktır. Yazınızda kullandığınız sözcüklerin eş anlamlılarını da kullanmaya özen gösterin ziyaretçilerin size arama motorlarından ulaştığını düşünecek olursak hangi kullanıcının hangi kelimeyi arama motoruna yazacağını tahmin etmekte size düşüyor.

Yazılarınız size ait olması yazdığınız yazılardaki samimiyet ve kullanıcıyı yönlendirmenize göre yorum alırsınız alıntı yaptığınız yazılara mutlaka link verin bu sizin yararınıza olacaktır. Çok fazla dolu dolu özgün makale yazmak zordur ancak internette başarı zaman isteyen bir süreçtir doğru yolda ilerlediğiniz sürece başarı grafiğiniz sürekli artacaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Özgün Makale Nasıl Yazılır Nelere Dikkat Etmeliyiz" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,