Otellerin İftar Menüsü Ücretleri Ne Kadar

Lüks otellerin iftar menüsü fiyatları, otellerin iftar menüsü yemekleri ve ücretleri nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurulu bu yılki fitre fiyatını 9.25TL olarak belirledi. Filtre temel ihtiyaçları karşılayabilmek için maddi durumu iyi olan ve oruç tutamayan kişilerin tutabilecek durumda olan Müslümanların Ramazan ayında tutamadıkları oruçlar için fakirlere verdikleri bedeldir. Bu bedeli diyanet minimum 9.25TL olarak belirledi. Özellikle bu yıl ramazan ayının yaz ayına denk gelmesi zenginlerin lüks otellerde tatil yapması bu için hazırladıkları yemeklerin fiyatlarını da tartışma konusu haline getirdi.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Havaların ısınması, İstanbul’un boşalmasıyla birlikte bu yıl 5 yıldızlı oteller iftar menülerinde fiyatlarını kırdı. Geçen yıl 55-185 lira arasında değişen menü fiyatları bu yıl 49-165 liraya geriledi.

Geçen yıl 55 liradan başlayıp 185 liraya kadar çıkan 5 yıldızlı iftar menülerinin fiyatları bu yıl 49 lira ila 165 lira arasında değişiyor. Menülerde ise geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Osmanlı ve Türk mutfağı hakim.

Pekçok otelde 0-6 yaş arasında çocuklardan ücret alınmazken, 6-12 yaş arası çocuklar için yüzde 50 indirim bulunuyor. Otellerin konaklamalı paket programları da 99 Euro’dan başlıyor. İstanbul’daki 5 yıldızlı otellerin menüleri ve fiyatları şöyle:

The Marmara Taksim: Otel bünyesindeki Tuti Restaurant’ta iftar büfesinin ücreti 90 lira. Gruplar için iftar set menüleri 85 lira, iftar büfe menüleri ise 110 liradan sunulacak.

The Marmara Pera: ‘Gözün doysun’ adıyla sunulan açık büfe menünün fiyatı her şey dahil 49 lira. ‘Oruç da tutarım form da’ ile ‘Ramazan’ın Klasiği’ gibi set menülerin fiyatı ise 65-75 lira arasında değişiyor.

Sortie: Sortie Resturant’ta Ramazan boyunca iftar yemeği menüsü kişi başı 85 lira.

Cevahir Hotel İstanbul Asia: Otelde iftarlık fiyatları 65 lira ve 89 lira arasında değişiyor.

Grand Cevahir Hotel: Sultan Restoran’da açık büfe iftar menüsü 65 lira. 10 kişi ve üzeri gruplarda fiyatlandırma değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca otelde özel davetler için 5 değişik menü çeşidi bulunuyor.

Conrad İstanbul: Piliç Topkapı veya kuzu tandır gibi geleneksel yemekler, kaymaklı ekmek kadayıfı, fırın sütlaç gibi tatlılarıdan oluşan set menü meşrubatlar dahil kişi başı 95 liraya sunuluyor. Monet Restaurant’ta ise iftar yemeği meşrubatlar dahil kişi başı 115 lira.

Hilton İstanbul: Boğaz manzaralı açık hava mekanı Veranda Grill’de iftariyelikler eşliğindeki Ramazan özel menüsü meşrubatlar dahil kişi başı 115 lira.

Hilton ParkSA: Osmanlı şerbeti, naneli limonata ikramları ile iftar akşamları meşrubatlar dahil kişi başı 99 lira.

Rixos Taksim: Türk, Osmanlı ve dünya mutfağından lezzetlerin sunulduğu iftar menülerinin fiyatları 60 ila 90 lira arasında değişiyor.

Martı İstanbul Hotel: Ramazan boyunca konuklarını 18. yy’a ait dört direkli Osmanlı Otağ çadırı ile Quad Restaurant’ta KDV dahil kişi başı 69 liradan ağırlıyor.

The Marmara Esma Sultan: The Marmara Esma Sultan’da minimum 200 kişilik gruplar için kişibaşı 165 liradan başlayan fiyatlarla iftar menüleri sunuluyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Otellerin İftar Menüsü Ücretleri Ne Kadar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,