ÖSS İnternetten Nasıl Tercih Yapılır

Öss sınav sonuçları belli oldu adaylar tercihlerini internet üzerinden yapacaklar tüm adayların internet kayıtları bulunmakta T.C. kimlik numarası ve internet erişim şifreleri ile tüm adaylar internet üzerinden tercih yapabilirler.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


össSisteme giriş yapmak için T.C. Kimlik Numaranız / Y.U Numaranız ve kayıt işlemi sırasında verilen şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Şifrenizi hatırlamıyorsanız şifre edinme ekranından şifrenizi alabilirsiniz.

Aday İşlemleri Sistemi’ne ulaşmak için lütfen http://ais.osym.gov.tr adresine tıklayınız.

Adayların ÖSYM’ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

Aday şifrelerini unutan adaylar buraya tıklayarak nasıl yeniden şifre alabileceklerini öğrenebilmek için Buraya TıklayınızSponsorlu Bağlantılar

"ÖSS İnternetten Nasıl Tercih Yapılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,