Önemli Sınavlardan Önce Nasıl Ders Çalışmalı

Önemli bir sınav öncesi çalışırken saatler boyu çalışmak sabahlara kadar çalışmak oldukça yanlıştır. Öncelikle günü gününe çalışılan dersler çıkartılan özetleri tekrar edilmeli okunan materyaller tekrar gözden geçirilmelidir. Aynı zamanda bir saat çalışmalı 5 – 10 dakika ara verilmeli ondan sonra tekrar bir saat iki saat çalışmalı ve tekrar ara verilmelidir. Tatbiki ideal olan 45 dakika çalışıp 5 dakika ara vermektir. Eğer kişi her 45 dakikada konsantresi bozulacak şekilde ara vermesi gerekmiyorsa bu süre uzatılabilir yani bu kişiden kişiye göre değişir ne zaman ara verileceği ama ideal olanı 45 dakika veya bir saat çalıştıktan sonra 5 yâda 10 dakikalık ara vermektir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Aynı zamanda okuldan eve gelindiğinde en az yarım saat en fazla 1 saat olmak üzere dinlenilmesi kişinin demlenmiş olması, çok aç olmaması, çok çok tok olmaması, kişinin toplu bir ortamda ders çalışması, çalışacağı sınavın zorluk derecesine göre harcayacağı zaman aynı zamanda harcayacağı çaba o kişiyi başarıya ulaştırır.

Eğer kişi sınav öncesinde oldukça gerginse, stresliyse bu çok normaldir özellikle kişilerin zorlandığı sınavlar öncesi stresli olması oldukça doğal karşılanır. Bireyin arkadaşlarıyla toplu halde ders çalışması tabi eğer toplu halde ders çalışmaktan verim alabiliyorsa onun için yararlı olacaktır. Kişi eğer günü gününe çalışıyorsa notlarını da tekrar ediyorsa bilemediği soruları öğretmenlerine soruyorsa o zaman stres yapması, kaygılanması için herhangi bir sebep yoktur ama kişinin zamanla ilgili bir problemi varsa zamanını iyi kullanamıyorsa o zaman stresle büyük ölçüde başarısı engellenir.Sponsorlu Bağlantılar

"Önemli Sınavlardan Önce Nasıl Ders Çalışmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,