Ölünce Facebook Hesabı Ne Olacak

Daha önce Msn için gündeme gelen ölünce hesabıma ne olacak sorusuna ’tan bir açıklama geldi. Diğer blok ve yazışma alanlarının dışında farklı bir uygulamaya giden , kullanıcılarının hesaplarına ölünce ne olacağını açıkladı. Site, ölen kullanıcının yakınlarından, kişinin öldüğüne dair bir kanıt talep edecek ve uygulama başlatılacak işte o uygulama…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


bundan böyle vefat eden kullanıcıların profiline, “Anılarımızda” anlamına gelen “Memorialise” yazısını yazacak. “Memorialise” yazısını ise sadece arkadaşları görebilecek ve profil dışarıya açık olsa bile kapalı hale getirilecek. Değişiklikler bununla bitmeyecek. Diğer insanların anasayfasında “Suggestions”, yani öneriler kısmında da bu vefat eden kişi artık çıkmayacak.

Facebook Güvenlik Departmanı Başkanı Max Kelly, Facebook Blog’unda yaptığı açıklamada “Kullanıcılardan konuyla ilgili çok fazla görüş aldık. Vefat eden kullanıcıların profil sayfalarının halen daha aktif olmasını neredeyse kimse istemiyordu” dedi.

Site, ölen kullanıcının yakınlarından, kişinin öldüğüne dair bir kanıt talep edecek. Bu kanıt bir ölüm ilanı ya da gazetede bir haber veya ilan da olabilir. İlgili profil bir defa “Memorialise” haline getirildi mi, sadece arkadaşları bunu görebilecek. Kişisel bilgiler de kaldırılacak, fakat kişinin duvarına yazılar yazılabilecek.

Bu yeniliğin duyurulduğu blog yazısının altına yüzlerce yorum yazıldı. Max Kelly’nin yazısı çok tepki çekti ve “gereksiz” olarak nitelendirildi.Sponsorlu Bağlantılar

"Ölünce Facebook Hesabı Ne Olacak" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,