Öksürüğü Kesmeye Yardımcı Besinler

Öksürük en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Öksürük ile bir çok rahatsızlığı habercisi olduğu gibi soğuk algınlığından da kaynaklanmaktadır. Ciğerlerimizdeki havanın, solunum organlarının kasılması sonucu zorlanması ile ağızdan gürültü bir şekilde çıkması durumudur. Genellikle üşütme nedeni ile ortaya çıkan göğüs bir hastalığıdır. Şimdi bu makalemizde size soğuk algınlığı sonucu ortaya çıkan öksürmelere iyi gelen birkaç yöntem anlatacağız. Eğer öksürmenize çeşitli hastalıklar neden oluyorsa doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Karabiber Çayı İçin

Karabiberin bir çok faydası bulunmaktadır bunlardan biri dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirmetir. Bal, katıldığında ise bu karışım, öksürüğü tamamen yatıştırır ve doğal bir antibiyotik niteliğindedir. Karabiber çayının hazırlanışı ise bir çay kaşığı değin taze çekilmiş karabiber, iki yemek kaşığı değin bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su döküp 15 dakika demlendikten sonra iyice süzün ve artık içebilirsiniz. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için oldukça iyi bir içecektir.

Limon ve Karabier

İlk önce limonu dörde bölün ve böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz ekin. Daha sonra iyileşmenin hızlanması için limonu yemelisiniz bu biraz zora ama öksürmekten iyidir. C vitamini ile bağışıklığınız güçlenirken, nefes alışınız da rahatlayacaktır.

Süt ve Bal Karışımı

Bal katarak içtiğiniz ılık süt, öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller.

Badem ve Portakal Suyu Karışımı

ilk önce bademleri rondo ile yardımıyla parçalamalısınız. Birkaç çay kaşığı parçalanmış bademi, bir fincan portakal suyu ile karıştırın ve bu karışımı için. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir karışımdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Öksürüğü Kesmeye Yardımcı Besinler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,