Numara Taşırken Dikkat Edilecekler

Bir operatörden diğerine numara taşırken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Numarasını farklı bir GSM operatörüne taşıyan kullanıcılar operatörler tarafından bir sürprizle karşılaştılar. Numarasını taşıyan kullanıcılar şok bir fatura ile karşı karşıya kaldılar. Numara taşımak için operatörüne başvuranların talepleri fatura kesim tarihinden sonra diğer operatöre söyleniyor. Numarasını taşıdıktan sonra kesilen son faturadan haberi olmayan kullanıcılar daha sonradan faizleri ile birlikte yüksek bir fatura hatta icraya kadar giden durumlarla karşılaşıyorlar.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Numarasını farklı bir operatöre taşıyan kullanıcılar eski operatörlerine hiç borcu olmadığını düşünerek eski operatörün gitmeyi hiç düşünmedi. Bu nedenle fatura kesim tarihine dikkat etmeden taşıma yapanlar daha sonra şok bir fatura veya icra ile karşılaştılar.

Numara Taşıma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

-Numara taşımak için geçmek istediğiniz operatöre başvurmanız yeterlidir. Gerekli işlemleri yeni operatörünüz sizin adınıza gerçekleştirir.

-Başvuru formu ile kimlik bilgileriniz başvuru işlemi için yeterlidir.

-En fazla 6 gün içerisinde geçiş işlemi tamamlanır.

-Yeni operatörünüz size yeni bir SIM kartı verir. Ancak SIM kartınız işlemlerinizin tamamlanması ardından aktif hale gelir.

-Numara taşıma işleminizin tamamlandığı ve SIM kartınızın aktif olduğu zaman bilgisi size SMS ya da e posta ile yeni operatörünüz tarafından bildirilir.

-Faturalı hatlar ön ödemeli hatlara ya da tam tersi ön ödemeli hatlar faturalı hatlara taşınabilir.

-Eski operatörü ile taahhütnamesi olanlar da numara taşıma işlemi yapabilirler. Ancak söz konusu taahhütnamede yer alan yükümlülüklerin ayrıca yerine getirilmesi gerekebilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Numara Taşırken Dikkat Edilecekler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,