Niğde Üniversitesi Hacklendi

Redhack Niğde Üniversitesini Hackledi. Paki neden Niğde üniversitesi hedef seçildi. Daha önce bir çok kamu kuruluşunun internet sitesini hackleyen Redhack hep bir sosyal mesaj verdi. Redhack, bu eylemi ODTÜ’ye destek olmak amacıyla yaptıklarını söyledi. Redhack yaptığı açılamada şunları da belirtti:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Niğde Üniversitesi Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Konseyi Başkanlığı, ODTÜ’de çıkan olaylardan sonra bir açıklama yayınlayarak yaşananların bir hak arayışı olmadığını belirtmiş ve eylemin illegal yapılara hizmet verdiğini iddia etmişlerdi.

Açıklamada çıkan olaylar kınanarak “Şiddetle hak ve özgürlük aranmayacağını bilmesi gereken bir öğrencinin, ODTÜ gibi 500 tam puanla girilebilen bir okulda bu tür olaylar gerçekleştirilmesi insanlık ve mantık adına büyük bir çelişkidir” denilmişti.

Bu açıklamanın ardından okulun internet sitesi hacklendi. Haber birçok yerde Redhack’in eylemi olarak duyurulurken, Redhack eylemin Quidams tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

ODTÜ ve Roboski için bir eylem gerçekleştirdiğini belirten Redhack şu ifadeleri kullandı:

ODTU ve Roboski icin guzel bir eylem gerceklestirdik Bugun yarin aciklayacagiz. Onlarin “siber ordusu” FBI’yi CIA’si #RedHack’i durduramaz.Sponsorlu Bağlantılar

"Niğde Üniversitesi Hacklendi" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,