Nevralji’nin Belirtileri Nelerdir

Nevralji nedir, nevralji neden olur, nevralji sebepleri nelerdir? Nevralji, isminden de belli olduğu gibi sinirin ağrısıdır. Nevraljinin belirtileri de sinir ile ilgili problemlerde ortaya çıkmaktadır. Sinirlerin özelliği ise vücut içerisindeki bilgileri beyine götürmektir. Kişi bir yere dokunduğunda soğuk mu, sıcak mı, sert mi, batıyor mu, yakıyor mu bütün bu bilgileri beyine sinirler götürmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sinirler hasar aldığında belirtiler ortaya çıkmaktadır. Ama belirtiler götürmekte olduğu bilginin bozulması şeklinde olmaktadır. Aslında beden içerisinde olmayan şeyleri varmış gibi beyine bilgi götürmektedir.

Misal olarak yanıyormuş gibi, donuyormuş gibi, üşüyormuş gibi, karıncalanıyormuş gibi, iğneleniyormuş gibi, batıyormuş, elektrikleniyormuş gibi hisseleri sanki o noktada bu problem varmış gibi beyine bilgi götürmektedir. Oldukça nahoştur ve tanımlaması zordur. İnsanların alışmış oldukları ağrı tarzından farklıdır. O neden ile de bir kişi bunları yaşadığında nevralji olduğunu çok iyi anlayabilir.

Vücudun her yerinde sinir vardır ve her sinir zedelendiğinde problem çıkabilir ama vücut içerisindeki her sinir kasların içerisinde yer almasından dolayı kolay kolay zedelenmemektedir. Belli yerlerde daha çok ortaya çıkmaktadır. Yüzde ortaya çıkmaktadır ve yüzde elektriklenme ve çakmalar olur. Ensede ortaya çıkar bu bir gerginlik ve kas spazmı sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Gövde de daha çok ortaya çıkar özellikle bağışıklık sistemi zayıfladığında omurilikten çıkan sinirler gövdeyi yarım kuşak tarzında sarar, bu sinirin gittiği bölge bu kuşak boyunca batmalar, yanmalar ve hasta elbisenin dokunmasına bile dayanamaz derecede ağrılara neden olabilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Nevralji’nin Belirtileri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,