Nesrin Baytok Biyografisi

Deniz Baykal’la gizli kamera görüntüleri ortaya çıktığı iddia edilen kimdir Deniz Baykal’ın eski özel kalem müdürü ve bu dönemde milletvekili seçildi. 26 Nisan 2008’deki CHP Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi ve CHP Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) Başkanı oldu.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

, 20 Nisan 1960’ta Tarsus’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi sırasıyla Niğde, Karabük, İzmir ve Mersin’de okudu. 1984 yılında ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 5 yıl özel sektörde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1989 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de Genel Sekreter Deniz Baykal’ın Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlendi. 1992 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin açılması ile birlikte bu görevine CHP’de devam etti. Bu güne kadar Genel Başkan Deniz Baykal ile çalışan 2007 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ankara Milletvekili seçildi.

Nesrin Baytok, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23. Dönem, 3.Yasama Yılında KİT Komisyonu üyesi olarak Petrol, Tütün ve Enerji Alt Komisyonlarında görev yaptı. Ukrayna, Japonya, İsrail Parlementolar Arası Dostluk Grubunun üyesidir. 23. Dönem, 4.Yasama Yılında da Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesidir.

26 Nisan 2008’deki CHP Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi ve CHP Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) Başkanı oldu.

Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapmış olan Baytok, evli ve 1 çocuk annesidir.Sponsorlu Bağlantılar

"Nesrin Baytok Biyografisi" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,