Neden Özel Ders Almalı

Niçin özel ders almalıyız, özel ders neden alınır? Birçok kişi dershanelerin özel ders almaktan daha başarılı olduğunu düşünüyor. Fakat özel ders alan öğrenciler dershaneye giden öğrencilerden çok daha başarılı olmaktadır. Özel ders ücretleri dershanelere göre daha pahalı olduğu gibi daha ucuz da olabilir. Çünkü dershaneler tüm derslerden ders vermektedir. Özel ders alırken eksiklere yönelik birkaç ders ile bu işi kolayca tamamlayabilirsiniz. Birebir eğitim, öğrenme metotlarının en etkili öğrenme şekli özel ders almaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Eğitimci, birebir eğitimde, ders boyunca bütün dikkatini öğrenci üzerinde yoğunlaştırma şansına sahiptir. Bu şekilde eğitimci, öğrencinin öğrenme alışkanlıkları ve bilgi seviyesini kolaylıkla anlayabilir ve ders programını ve dersin işleniş biçimini öğrenciye uygun olarak düzenleyebilir.

Özel dersin dershanelerden bir diğer farkı ise öğrencinin kendisine en uygun zamanda dersi alabiliyor olmasıdır. Çalışma sistemi ve dersler öğrenciye göre dizayn edilir. Eğitmenler bir konunun öğrenci tarafından öğrenildiğine kanaat getirdikten sonra yeni konuların öğretimine geçerler. Böylece geride eksik konu bırakılmamış olur. Özel derste öğrenciler istedikleri kadar temel veya karmaşık soruları sorabilirler. Pek çok öğrenci dershanede de olsa soru sormaktan çekinmektedir.

Öğrenme potansiyeli bireye göre farklılık gösterdiğinden birebir özel ders, ders zamanlarını, ders programını ve dersin işleniş metodunu kişiye göre düzenlenmesini sağlaması açısından çok etkili bir yöntemdir. Yine kullanılan materyaller öğrenciye göre değişebilir. Öğrencinin hazırbulunuşluk düzeyi de çok önemlidir. Dershaneler öğrencileri seviye belirleme sınavı yaptıktan sonra sınıflandırma yaparlar ve öğretmende çoğunluğun ortalamasına göre ders anlatır. birebir eğitimde böyle bir şey söz konusu değildir.Sponsorlu Bağlantılar

"Neden Özel Ders Almalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,