Nasıl Tweet Atarsanız Suç Olmaz

Tweet ve Facebook paylaşımından suçlu olmamak için nasıl paylaşımlarda bulunulmalı. Ünlü hacker grubu RedHack bunun için kullanıcılara yol gösterdi. Paylaşımlarda bulunmadan öce şunu belirtelim ki Facabook, Hotmail ve Skype eğer emniyet isterse İP numaranızı veriyor. Ancak twitter yayın ilkeleri gereği IP numarasını vermiyor. Kızıl hackerlar olarak da bilinen RedHack sosyal medyada paylaşımlarda bulunurken nasıl hareket etmeniz gerektiğini anlattı. İşte detaylar…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşımlarda Bulunurken Nelere Dikkat Etmeli

Gözaltına alınırsanız ve ‘Bu ben değilim’ derseniz, sizin olduğunuzu ispatlamaları lazım.

Sizin olduğunuzu ispatlamak için twitter’a yazı yazıyorlar, ama twitter reklamcılık politikası gereği Türkiye’ye IP vermiyor.

Geriye bilgisayarınızdan delil toplamak kalıyor. Bunun için bilgisayarınıza “parolamı hatırla” gibi kayıt eden özellikler eklemeyin.

Eğer bilgisayarınıza parola ve email kaydettiyseniz bunları silin. Mümkünse live CD kullanın girişlerde. Live CD’ler Linux dergilerinde bedava veriliyor.

Eğer twitter dışı işler yapacaksanız IP gizlemek için uluslararası anlaşmaların bağlamadığı okyanus adalarında ki VPN türü çözümlere gidin.

Sizin siz olduğunuzu ispatlayamazlarsa siz olduğunu bilseler de bir şey yapamazlar. Kuralına göre oynayın, eğlencenize bakın. :)

Mobil kullanıcılar parolalarını “otomatik hatırla” şeklinde telefona kaydetmedikleri sürece sorun yok. Sizin olduğunuzu ispatlayamazlar.

Ama şunun altını çizelim twitter IP vermiyor, ama facebook, skype, hotmail vs. veriyor. Buralarda VPN türü spoofing araçları kullanın.Sponsorlu Bağlantılar

"Nasıl Tweet Atarsanız Suç Olmaz" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,