Mutlu Evlilik Nasıl Olur Sırları

Mutlu bir evlilikten sonra aynı mutluluğu sürdürmek kolay değil. Çünkü pek çok evlilik heyecanını yitirmekte hatta geçimsizlik gibi pek çok sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Peki mutlu ve uzun bir evliliğin sırrı nedir? Çiftler nelere dikkat etmelidir ve partnerlerine nasıl davranmalıdır? Günümüzde boşanmalar giderek artmaktadır. Uzmanlara göre birlikte sohbet edebiliyor ve bir şeyler paylaşmaktan zevk alabiliyorsunuz ilişkinizin mutluluğu süreklik kazanır. İşte ayrıntılar…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilikte Mutlu Olma Sırları

Evlilikte Kendini İfade Edebilme

Çiftlerin kendilerini özgürce ifade eden, ilişkisinde konuşabilen, paylaşan ve anlatan çiftlerin ilişkileri uzun soluklu oluyor ve daha sağlıklı yürüyor. Birbirlerini kısıtlayan değil, özgür bırakan çiftler uzun yıllar birlikte olabiliyorlar.

Evlilikte İhtiyaç duymak

Birbirlerine ihtiyaç duyan ve sevdiğinin ihtiyaç duyacağı alanları tamamlayan çiftlerde, ilişki neredeyse vazgeçilmezler arasındadır. Birbirlerinin eksik yanlarını tamamlayan çiftler, özellikleriyle kendilerini bir bütün haline getirebiliyorlar.

Evlilikte Sanal Ortam

Sanal alemde dolaşmak, Facebook gibi sayfalarda üyelik ve iletişim, boşanmalarda 3. Sebep olarak geçen 2-3 yıl içinde listede ilk sıralara girdi. Başarılı çiftler, sanal ortamda yaşadıkları şeyleri birbirilerinden saklamak yerine, açıkça beraber paylaşıyorlar. Böylece hemen güven duygusunda zedelenme yaşanmıyor, hem çiftler birbirlerinden rahatsızlık duymuyorlar.

Evlilikte Şikayetler

Başarılı çiftler, birbirleri hakkında şikayet ve sıkıntıları başkalarına anlatmak yerine, sorunu ortaya koyarak birlikte çözmenin yollarını arıyorlar. Eşini sosyal ortamda, arkadaş veya aile çevresinde sürekli eleştiren ve yargılayan çiftlerin ilişkileri büyük yara alıyor.

Evlilikte Yalanlar ve Doğrular

Bir ömür boyu dürüst ve açık olmak fikrini unutun. İnsan ilişkilerinde bu pek mümkün olmuyor. Ancak başarılı ilişkilerde, çiftler birbirlerini korumak için bazı beyaz yalanlar söyleyebiliyorlar. Elbette bunun dozunu ayarlamak gerekiyor.

Evlilikte Sırlar

Eşler, birbirlerinin özel şeylerini, sırlarını saklamayı iyi biliyorlar. Her iki taraf için de, eşinin bir kusuru veya eksiği, utandığı veya gizlediği bir sır varsa, o sır olarak kalıyor ve eşler bu konuda kenetleniyorlar.

Çiftlerin Birbirlerinde Hoşlanmadıkları Huyları

Çiftlerin birbirlerinde hoşlanmadıkları huyları veya alışkanlıkları vardır. Ancak başarılı çiftler, bunu değiştirmeye çalışmak yerine, kabullenmeye gidiyorlar. Çünkü değiştirmeye çalıştığınız kişinin karakteriyse, bu konuda başarısız oldukça kendinizi ve eşinizi kötü görmeye başlarsınız ve sorunlar gittikçe büyür. Bunun yerine, onu olduğu haliyle sevip kabul etmek daha akıllıca görünüyor. Bu elbette tartışmalar olmayacak anlamına gelmez.

Evlilikte Kavgalar

Uzun soluklu ilişkilerin önemli sırlarından biri de, kavgaları bitirmeyi bilmek! Tartışma ve kavgasız bir ilişki oldukça iyimser bir hayalden öteye geçmez ancak kavgaları veya tartışmaları medeni yolla çözümlemeyi, tatlıya bağlamayı bilmek gerekiyor. Bunu öğrenen çiftler başarılı oluyor.

Evlilikte İlişki

Uzun soluklu ilişkilerde seks rutini yoktur. Onlar içlerinden geldiği zaman sevişirler. Haftada bir kez veya her Çarşamba ve Cuma diye bir kuralları yoktur. Ayrıca birbirlerine karşı dürüst oldukları ve isteklerini açıklıkla ifade edebildikleri bir seks yaşamları vardır.Sponsorlu Bağlantılar

"Mutlu Evlilik Nasıl Olur Sırları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,