Mülakatta İşverene Hangi Sorular Sorulmalıdır

Mülakat sırasında hangi sorular sorulmalıdır? Mülakatta sorulması gereken konular nelerdir? Mülakatta işverene neler sorulabilir aslında her şey sorulabilir yeter ki doğru üslupla sorularınızı sorun, rahatsız edici bir tavır takınmayın ve mülakat dışına çıkmayınız. Burada uygun soruyu sorabilmek için konu hakkında iyi bilgi sahibi olmalı ve uygun soruyu da bilmelisiniz. uygun soruyu hatırlıyor olmalısınız. Not almalı, sormak istediğiniz, kafanıza takılan işle ilgili, pozisyonla ilgili bazı detayları not ediniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Mülakatta firmayla ilgili, firmanın iş yapış biçimi ile üretimiyle, satışıyla ilgili notlar almalı ve sormalısınız. Bunları sormak sadece soruyu sormak için değil işe, firmaya, kuruma olan ilgiyi ifade etmek içindir. Onun dışında mülakat esnasında gelişen yeni soru işaretleri oluşur. Konuşulan şeyler yeni sorular üretir. Bunları anında sormalı anında soramıyorsanız hamen not etmelisiniz. Not kağıdı ve kalem bir defter kendinizi hazır göstermenin bir yöntemidir.

Mülakatta sorulmaması gereken sorular arasında şunlar yer almaktadır. Mesai saatlerini, servis var mı yok mu, hangi gün çalışıyoruz sorularını sormamaya çalışın. Bu soruların cevabını başka kaynaklardan öğrenmeye çalışın. Maaş bilgilerini de sormamanızda yarar var. Çünkü bunun yeri tam olarak burası değildir. İkinci aşamaya geldiğinizde yada iş teklifi aldığınızda artık maaş ve diğer konuları konuşabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Mülakatta İşverene Hangi Sorular Sorulmalıdır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,