Mülakat Hangi bölümlerden Oluşur

nelerdir? biraz klasik olacak fakat giriş, gelişme ve sonuçtan oluşur. Bu Edebiyatta da, Türkçede de, herhangi bir yazılı metinde de, konuşmada da böyledir. Burada şöyle bir sıkıntı vardır. Eğer adaysanız olaylara adayın çerçevesinden bakıyorsanız bu bölümleri kontrol edemeyebilirsiniz. Bunun için kontrolü elinize almalı ve mülakatı iyi yönlendirmelisiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Mülakatta giriş bölümü konuya yavaştan giriş yapıp biraz sohbet etmeniz gereken bölümdür. Mülakatı yapan kişinin biraz sohbet ederek karşıdakini rahatlatması gerekiyor. ancak karşıdaki yapmıyorsa burada iş size düşüyor.

Gelişmede ise ben kimim, firma ne, nerede buluşuyoruz, sıkıntımız var mı neyi geliştirmemiz lazım, birlikte olursak ne katacak gibi konuşmaları yapacağınız bölümdür. Gelişme bölümü mülakatın özü ve ta kendisidir.

Mülakat için sonuç şu, bu görüşme nereye vardı. Karşılıklı ev ödevimiz var mı? Bundan sonraki aşama nasıl olacak, benden bir şey bekliyorlar mı? Bana dönecekler mi? Süreç nasıl işleyecek anlatılmalı anlatılmıyorsa aday bunu nazikçe sorgulamalıdır. Birde mülakatlarda çok önemli olan bir aksesuarı yanınızda bulundurun ajanda, not defteri yanınıza alarak buraya önceden sormak istediklerinizi veya mülakatta gelişen soruları, süreci not alırsanız size hazır bir görünüm sunar.Sponsorlu Bağlantılar

"Mülakat Hangi bölümlerden Oluşur" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,