Mülakat Esnasında Nelere Dikkat Etmeli

Mülakatta dikkat edilecek hususlar nelerdir? Mülakat esnasında nelere dikkat etmeliyiz? Mülakat, bir işe alınacak kişiler arasından seçim yapabilmek amacıyla kendileriyle karşılıklı konuşma, görüşme olarak tanımlanır. Mülakat esnasında herhangi bir aşamasında gerekse çalışırken yani iş esnasında çokta ciddiye alınmamalıdır. Rahat olmanız lazım kendiniz olun kim olduğunuzu iyi ifade etmeniz lazım, bu duruma uygun bir çizgi çizmeniz gerekiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Benimle çalışılınca neler yapılabileceğimi, potansiyelimi, kuruma neler katılabileceğimi ifade edebilmeniz lazım, aslında yapılacak tek şey sadece budur. Mülakat için bir başka kritik noktada heyecandır. Olsun mu veya olmasın mı diye soracak olursanız olması daha iyidir. Heyecanla işe katacağı heyecanla geleyim fakat heyecanınızı da kontrol altına almalısınız. Bu heyecan sizi strese sokacak, kontrolün dışına çıkartacak bir heyecan değil. İşinize katkı sağlayacak bir heyecan olmalı.

Mülakatlarda işe uygun kıyafetler giymeniz lazım. Firmanın çalışanlarına bakıp genel kıyafeti görebilirsiniz. Bir ön çalışma yapmak oldukça önemli, bu firma neresi, ne iş yapıyorlar, ne üretiyorlar, ne satıyorlar gibi soruların cevaplarını bilmelisiniz. Beklentileri nelerdir, ben bu pozisyonda neler yapabilirimin cevabını iyi vermelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Mülakat Esnasında Nelere Dikkat Etmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,