Mihrünnisa Sultan Kimdir Kısaca Hayatı

Muhteşem Yüzyıl dizisi ile gündeme gelen Berrak Tüzünataç’ın canlandırdığı Barbaros Hayrettin Paşanın kızı  hakkında kısaca bilgiler bulabilirsiniz. Daha önce sansasyonel hayatı ile gündeme gelen güzel oyuncu Berrak Tüzünataç, diziye özel hayatına dikkat etmesi şartı ile kadroya girdi. Yapımcı firmanın uyarılarına uyacağı sözünü veren Berrak  karakterini canlandıracak…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

 Barbaros Hayrettin Paşanın kızıdır. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa ile yasak aşk yaşayan , Şehzade Mustafa’nın dikkatini çekebilmek için genç kız takma adı ile şiirler yazmaya başlayacak. Bu durumdan haberdar olan Hürrem sultan ise bu aşkı koz olarak kullanacak.

Berrak Tüzünataç (d. 2 Kasım 1984, Yalova), Türk sinema ve dizi oyuncusu. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Number 1 TV’de haber sunarak ekranlara, Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler filmindeki ufak rolüyle de sinemaya adım atan Tüzünataç, Kanal D’de yayınlanan Ödünç Hayat ‘ta rol aldı. Elveda Rumeli adlı televizyon dizisinde Vahide karakterini canlandırmakta olan oyuncu dizinin 73. bölümünde, canlandırmış olduğu Vahide karakterinin öldürülmesiyle diziye veda etmiştir. Show TV’de yayınlanan Bu Kalp Seni Unutur Mu adlı dizide Yıldız karakterini canlandırdı. Ayrıca Serdar Ortaç’ın 2004 yapımı “Canıma Minnet” adlı klibinde oynamıştır.

Berrak Tüzünataç’ın Oynadığı Filmler

Beyza’nın Kadınları (2005)
Ödünç Hayat (2005)
Organize İşler (2005)
Affedilmeyen (2007)
Elveda Rumeli (2007)
Bu Kalp Seni Unutur mu? (2009)
Kıskanmak (2009)
Akrep Çemberi (2010)
Ejder Kapanı (2010)
Ezel (2010)
Bir Avuç Deniz (2011)
Son (2012)Sponsorlu Bağlantılar

"Mihrünnisa Sultan Kimdir Kısaca Hayatı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,