Migren Nedir Migrenin Belirtileri Nelerdir ve Tedavi Yöntemleri

yarım baş ağrısı olarak tanımlanmaktadır. hastalığında baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, ışığa ve sese karşı hassasiyet gibi belirtileri vardır. hastalığında ilaç tedavileri ile hastalığı azaltıp, hafif atlatılmasının sağlanabileceğini fakat bazen ağrılar sık tekrarladıkça sürekli alınan ilaçların çözüm olmayacağını belirtti. Özellikle ilaçlara cevap alınamayan hastalarda etkin tedavi yöntemlerinin ise nöral terapi ve akupunktur gibi yöntemlerde bu hastalığa iyi gelmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Miğren hastalığı için ilaçlar çözüm olmamaktadır. Çünkü ilaçlar ilk başlarda iyi gelirken daha sonraları bir işe yaramamaktadır. İlaçlar dışında etkin tedavi yöntemleri arasında nöral terapi ve akupunktur vardır. Nöral terapi ile her türlü baş ağrısı hastasında çok iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Migrenin belirtileri arasında ise, daha önce tanımladığımız gibi yarım baş ağrısı, mide bulantıları, kusmalar, ışığa ve sese karşı oluşan hassasiyet başta gelen belirtiler arasındadır. Baş ağrısı kişiye göre şiddeti değişmektedir. 3-4 saatten 2-3 güne kadar ağrılar sürebilir. Auralı migrende baş ağrısı başlamadan önce ışıklı çizgiler, karanlık noktalar, görmede bulanıklaşma benzeri yakınmalar mevcuttur. Çok nadiren geçici felçler bile görülebilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Migren Nedir Migrenin Belirtileri Nelerdir ve Tedavi Yöntemleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,