Mide Ekşimesi İçin Neler Yapılabilir

Mide ekşimesi ekşi bir tat, tat dilde olduğu için daima reflü hastalığını düşündürmelidir. Reflü hastalığında en kolay şey aslında yıkamaktır. Eğer kişi bir bardak su içer ise dilde ekşi tadı bırakan mide asidi yıkandığı içi.n midenin o ekşimesini gidermiş olunmaktadır. Bunun dışında mide asidini azaltan ilaçlar bulunmaktadır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlar kişinin sabah ve akşam alınan çeşitli unsurlar gibi midenin asit salınımını engelleyen ilaçlardır ya da antiasitler gibi mevcut üretilen asidi erkeli olduğu için hemen nötr hale getiren ilaçlar vasıtası ile mide ekşimesi ortadan kaldırılabilmektedir. Süt mide asidini nötr hale getirir. Ancak içerisinde barındırdığı kalsiyum mide asidinin salınmasına neden olduğu için belirli bir süre sonra asidin daha fazla salınmasını ve şikayetlerin daha şiddetli geri gelmesine neden olmaktadır.

O yüzdende mide ekşimesi şikayeti olan kişi hemen yudum yudum birkaç bardak su içmelidir. Yani o noktayı asitten yıkamak gerekmektedir. Bu uygulama gerçekleştirildikten sonra kişi daha da rahatlayacaktır. Mide asidini nötr hale getirecek bir diğer husus ise yemek yemektir. Bu yüzden mide ekşimesi şikayeti olan kişilerin mutlak suret ile birkaç bardak su, birkaç dilim ekmek yemesi gerekmektedir.

Bu sayede kişi mide ekşimesi şikayetinden kolay bir şekilde kurtulabilmektedir. Yani bu neden ile insanların mide ekşimesi neden ile fuzuli bir şekilde aşırı ilaç kullanımı gerçekleştirmesine hiç gerek yoktur.Sponsorlu Bağlantılar

"Mide Ekşimesi İçin Neler Yapılabilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,