MHRS’den Nasıl Randevu Alınır ve Randevu İptali

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ’den randevu almanın iki farklı yolu vardır. Bunlardan biri telefon ile arayarak diğeri ise internet üzerinden randevu alabilirsiniz. Merkezi Hastane Randevu Sistemi kısaca ile tek bir noktadan tüm hastanelere erişebiliyorsunuz. Aradığınız tarihten en erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz. Dilerseniz 30 gün sonrasına kadar herhangi bir güne randevu talep edebiliyorsunuz. İnternet üzerinden de yine aynı şekilde randevunuzu alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden randevu almak tamamen ücretsiz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


’den Telefon İle Randevu Alma

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS’den Telefon ile Randevu iptal Etme

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

İnternet üzerinden;
Randevu ekranına hastanın hesabı ile giriş yapıldıktan sonra “Randevu Geçmişi” linkine girilir. Alınmış tüm randevu bilgilerine erişilir ve istenen iptal işlemi gerçekleştirilir.

Randevu saatinden ne kadar önce hastanede bulunmam gerekiyor?

Hastanede sigorta ve kayıt işlemleriniz yapılacağından yeterli bir süre önce, örneğin 15-20 dakika kadar önceden hastanede bulunmanız gerekir.

İnternet üzerinden Randevu Almak;

Merkezi randevu sistemine ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.
Hesap açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu kullanarak giriş yapar.

Randevu almak istediği hastane, poliklinik ve hekim tercihini yaparak randevusunu alır.

MHRS İnternetten randevu Almak için TıklayınızSponsorlu Bağlantılar

"MHRS’den Nasıl Randevu Alınır ve Randevu İptali" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , ,