Mezun Olunca İşsiz Kalınmayacak Yüksek Maaşlı İşler

Yeni mezunlara yüksek maaş verilen işler, yeni mezun olanlara iyi maaşlı meslekler, hangi mesleği seçmeliyim? Bu habere ulaştığınıza göre mezun olunca işsiz kalmaktan korkuyor yada hangi mesleği seçmeliyim sorusuna cevap arıyorsunuzdur. Pek çok kişi istemediği mesleklerde olduğu için ya mutlu değiller yada daha sonradan meslek değiştirmek zorunda kalıyorlar. Ancak işsiz kalmakta bir hayli kötü ve zor bir süreçtir. Günümüzde üniversiteyi yeni bitiren pek çok mezun öncelikle yaptıkları kariyer seçeneklerini belirterek en rekabetçi ve yüksek maaşların verildiği sektörleri araştırmak oluyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Mezuna Yüksek Maaş Veren Sektörler

1- Mühendislik Hala en yüksek maaşın verildiği mesleklerden biri olan mühendislikte yeni mezun bir gencin ortalama maaşı günlük 272 dolar, saat başına alacağı ödeme ise 34 dolar.

2- Bilgisayar Bilimleri İş gücüne en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri olan bilgisayar bilimlerinde iş bulan yeni mezun bir öğrencinin alacağı ünlük ücret 211 doları bulabilirken saat başına da 26,5 dolar ödeme yapılmaktadır.

3- Havacılık Havacılık sektöründe kariyer yapmayı planlayan yeni üniversite mezunu bir gencin maaşı günlük 208 doları saat başına ise 25 doları bulabilir.

4- Yönetim Bilişim Sistemi Son dönemde büyük şirketlerin oldukça ihtiyaç duyduğu bu alanda üniversiteyi yeni bitirmiş birinin başlangıç için alacağı ücret günlük ortalama 205 dolar ya da saat başına 25 dolar.

5- Finans Gençler arasında meslek seçimi konusunda en popüler alanlardan biri olan finans sektöründe iş bulan yeni üniversite mezunu biri, günlük 183 dolar ya da saat başına 22 dolar ödeme alabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Mezun Olunca İşsiz Kalınmayacak Yüksek Maaşlı İşler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,