Meyve Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir

Meyve Suyunun faydalarını az çok tahmin ediyorsunuzdur. Güçlü bir bağışıklık sistemi için vitamin, antioksidan ve minerallere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu ihtiyacınızı meyve sularından giderebilirsiniz. Ancak hazır meyve sularının içerilerinde bulunan koruyu maddeler, tatlandırıcılar ve aromalar nedeni ile zararları da oluşmaktadır. Hazır yerine sıkacağı ile mevsimlik meyvelerin suyunu taze bir şekilde kendiniz içiniz. Yapmanız gereken bulunduğunuz mevsimin meyvesini almak ve suyunu içmek ancak meyvelere sıkılan ilaçlar nedeni ile bol suyla yıkamalı mümkünse suda bekletmelisiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


bireyleri hastalıklardan korur. bağışıklık sisteminizi güçlendirir. güçlü bir bağışıklık sistemi için vitamin, antioksidan ve mineral açısından zengin meyve sularını tüketilmesiniz.

Portakal Suyu: Günde bir bardak portakal suyu ile C vitamini ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve yararlı bir çok minerali içeren portakal suları, kanser hücrelerini önler ve kılcal damarları güçlendirir.

Kayısı Suyu: Günde bir bardak kayısı suyu A vitamini ihtiyacını 1/3’ünü karşılayabilmektedir. Kayısıda bulunan diyet posası kabızlık, irritabl kolon sendromu, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, şişmanlık, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve kolon kanseri gibi hastalıkları önlemektedir. Ayrıca kaysı suyu bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.

Üzüm Suyu: Üzüm suyu A, B ve C vitaminlerinden zengin olmasının yanı sıra bol miktarda potasyum ve demir içeriyor. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücutta oluşan serbest radikallerle savaşarak, hücrelerdeki yıpranmışlığı azaltıyor ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

Şeftali Suyu: Şeftali suyu A ve C vitaminin yanında güçlü bir antioksidan ve A vitamini aktivitesi gösteren beta karoten bakımından zengin bir içecektir. İçerdiği diyet lifleri ve antioksidan maddeler, kalp damar sağlığının korunmasında ve kanserden korunmada etkili.

Nar Suyu: Kolesterol ve şekeri dengeleyerek kalp sağlığını koruyan nar suyu kanser hücrelerinin gelişmesini de engelliyor. Ayrıca bağırsak parazitlerini de düşürmede etkilidir.

Vişne Suyu: Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Kandaki asitleşmeyi de temizleyen vişne suyu mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını da sağlar.

Elma Suyu: Elma bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B3 ve E vitamini ve potasyum içeriyor. Kan şekerini kontrol altında tutan elma suyu baş ağrısına da iyi geliyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Meyve Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,