Metabolizma Hızlandırma Yöntemleri

, organizmada veya canlı hücrelerde hareketi, enerjiyi sağlamak için oluşan, biyolojik ve kimyasal değişimlerin bütünü, özümlemenin ve yadımlamanın toplamı olarak tanımlanmaktadır. Yavaş çalışan bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Metabolizması yavaş çalışan kişilerde kilo problemi görülür. Daha sonra kiloya bağlı bir çok hastalıkta ortaya çıkar. Metabolizmanızı hızlandırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak hızlandırma doğal yollardan yapılmalı, ilaç veya kimyasal yollarla yapılan yöntemler için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Metabolizmanızı hızlandırmak için karbonhidrat tüketimini en aza indirin, şeker oranı yüksek gıdalar tüketmemelisiniz. Vücudunuzda ki toksinlerden kurtulmalısınız. Bunun için ise otçul beslenmeli ve hangi mevsimde iseniz o mevsimin meyve sebzesini tüketmeye özen göstermelisiniz. Egzersiz yapmalısınız. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmalısınız. Alkol başta olmak üzere gazlı içeceklerden uzak durmalısınız. Yeşil çay gibi bitkisel çaylara yönelin.

Yemeklerde zeytin yağı kullanın, eğer canınız illa et çektiyse Omega-3 zengini olan balık tüketin. Öğün sayısını artırın yediğiniz miktarı azaltın tam doymadan yemek yemeyi bırakın bunun bir çok faydasını göreceksiniz. Ara ara su tüketin, özellikle limonlu su içmeniz uzmanları tavsiyesi limonun içerisinde bulunan sindirim enzimleri, metabolizmayı ve sindirim sistemini harekete geçirir. Daha sonra gün boyu tükettiğiniz besinleri çok daha rahat sindirirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Metabolizma Hızlandırma Yöntemleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,