Mersinde Gezilecek Yerler

Mersinde gidilmesi gereken yerler, Mersine gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler, Mersinde gezilip görülesi yerler nerelerdir? , Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır.
Tarihi ve turistik bakımdan mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alan Mersin, kıyılarının yaklaşık 108 km’lik kısmını doğal kumsallardan oluşmaktadır. Bu plajlar kumsallarının ince ve temiz oluşu ve sualtı avcılığına uygun oluşundan dolayı tercih edilmektedir. Mersin ilinin ilçeleri arasında Anamur, Aydıncık, Bozyaka, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke ve Tarsus bulunmaktadır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

verimli toprakları, tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ve tatil beldeleriyle, bir şehirden istenen tüm imkanları sunmaktadır. Gelişen sanayisini de katarsak, tüm bu güzellikleri ile Türkiye nin belli başlı illeri arasında yerini almaktadır.

İl merkezinde bulunan ve 1978 yılında kurulan İçel (Mersin) Müzesi’ni gezebilirsiniz. Müzede Roma ve Bizans dönemlerine ait çeşitli eserler sergilenmektedir. Silifkede bulunan ve Atatürk’ün 27 Ocak 1925 yılında konuk edildiği Silifke Atatürk Evi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Silifke-Adana yolu üzerinde bulunan Cennet-Cehennem mağaralarını gezebilirsiniz. Bu mağaraların güney bölümünde yer alan Astım Mağarası adından da anlaşıldığı gibi astım hastalarına iyi gelmektedir.

Yaz aylarında arkeolojik kazıların devam ettiği Yumuktepe Antik Şehri’ni gezilebilirsiniz. Buradan çıkartılan eserler Mersin Müzesi’nde sergilenmektedir.

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Tarsus’ta bulunan St. Paul Kuyusu, Eshab-ı Kefh, Kırkaşık Bedesteni, Makam Camii ve diğer tarihi eserleri görebilirsiniz.

Mersin Akdenize uzantısı olan eşsiz kumsallarıyla da turist çekmektedir. Bölge son yıllarda Turizm açısından gelişmekte ve tatil yönünden öncü olan illerle yarışır duruma gelmiştir.

Devamı için: Mersin (İçel) hakkında bilmek istediklerinizSponsorlu Bağlantılar

"Mersinde Gezilecek Yerler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,