Meni, Mezi, Vedi Akması Orucu Bozar Mı

Meni, Mezi ve Vedi akması orucu bozmaz. İsteyerek yada istem dışı gerçekleşen meni gelmesi orucu bozmamaktadır. Meninin tanımını yapacak olursak erkeklerin ve kadınların cinsel organından salgılanan madde olarak tanımlayabiliriz. Daha çok farklı isimlerle anılmaktadır. Ayrıca meni, mezi ve vedi konuları birbirine çok karıştırılan bir konudur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Mezi: Kadınla oynamak veya şehvetle yanına gelmek gibi hâllerde erkeğin tenasül cihazında zuhur eden yapışkan renksiz akıcı cisim. (Bu hâl abdesti bozar, gusül icab ettirmez)

Meni: Şehvetle yerinden ayrılıp, şehvetli veya şehvetsiz olarak tenasül uzvundan dışarıya çıkan ve kendine mahsus kokusu olan beyaz renkli koyu bir sıvıdır.

Vedi: Küçük abdest bozduktan sonra çıkan beyazımsı ıvıdır.

Meni, Mezi ve Vedi olaylarından sadece meni gusül abdesti gerektirir. Mezi ve vedi ise sadece abdesti bozar. Birine bakmak veya birine dokunmak neticesinde eğer şehvetle meni gelirse bu, guslü gerektirir. Akan şeyin rengi ve kokusundan meni olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer akan şey beyaz renkli ince bir sıvıysa bu meni değil, mezidir. Dolayısıyla boy abdestini gerektirmez, sadece abdestinizi bozar.Sponsorlu Bağlantılar

"Meni, Mezi, Vedi Akması Orucu Bozar Mı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş