Memura Serbest Kıyafet Uygulaması

Memur giyim tarzı ortadan kalkıyor. Artık memurlar tek tip giyinmek zorunda olmayacaklar. Yapılacak olan düzenleme ile artık memurlar saç, sakal, bıyık ve kıyafet gibi konularda eskisine göre özgür olacaklar. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak olan değişiklikler ile birlikte memurlara disiplin alanında cezaların daha kolay kalmasının yanında, kılık kıyafet alanında da düzenlemeler yapılacak. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin peşinden 1982 senesinde yürürlüğe giren kamusal alanda kılık kıyafet sınırlaması kaldırılıyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Mevcut Kılık Kıyafet Düzenlemesi

Şuanda yürürlükte olan kamu kurum ve kuruluşlarının çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmeliğe göre memurların saç, favori ve bıyık şeklinden giydiği gömleğe kadar kısıtlayıcı maddeler bulunuyor. Hatta bu kurallara uyulmaması durumunda uyarı uyarılara uyulmaması halinde de memuriyet hakkının elinden alınması bulunuyor.

Memur-Sen’in geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı ve bir an önce düzenleme yapılmasını istediği ilgili yönetmelik konusunda da şu anda çalışmalar yapılmaktadır. Tarafların da görüşleri alınarak çağa uygun bir yönetmelik hazırlanarak yürürlüğe konulması planlanıyor.

Sizce memurlara getirilen bu serbest kıyafet uygulaması hayatımıza nasıl yansır?Sponsorlu Bağlantılar

"Memura Serbest Kıyafet Uygulaması" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,