Matematik Dersine Nasıl Çalışılır

derine nasıl çalışmalıyım? , aritmetik, cebir, geometri gibi sayı ve ölçü temeline dayanarak niceliklerin özelliklerini inceleyen bilimlerin ortak adı veya sayıya dayalı, mantık sistemi olarak tanımlanır. Bu ders pek çok öğrenci için oldukça zor ve sıkıcı gelmektedir. Doğru teknikler ve çalışma yolları ile bu dersin üstesinden kolayca geline bilinir. Bu derste temel çok önemlidir. Bu nedenle 6 , 7 ve 8. sınıf konuları çok iyi bilinmesi gerekiyor. Çünkü temel olmadan çalışmak mümkün değildir. Özellikle büyük sınavlara hazırlıkta sonuç başarısız olur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Dersi Çalışma Yöntemleri

Bu derste başarılı olabilmek için konular derslerde çok iyi dinlenilmelidir. Dersin pekiştirilebilmesi için günü gününe tekrar edilmesi gerekiyor ve mutlaka soru çözülmelidir. Çünkü soru çözmeden bilip bilmediğinizden emin olamazsınız. Farklı tarzlarda konu anlatımlarını görmek için farklı kaynaklardan öğretmenle işlenen konular takip etmelisiniz. Özellikle çözümlü örneklerde detaylar verildiği için buradan soru çözme alışkanlığı edinilmelidir.

Öğrencilerin bu konudaki büyük yanlışı da konu öğrenilmeden soru çözmeye çalışmaktır. Hatta bazı öğrenciler soru çözerek konu öğrenmeye çalışıyorlar. Bu çok büyük bir hatadır. Önceki yıllarda çıkmış sorular konularına ayrılarak çözülmeli ve kesinlikle işlemediğiniz ve iyice çalışmadığınız konulardan soru çözmemelisiniz. Bu olumlu değil aksine negatif yönde etki gösterir.

Matematikte bir diğer önemli olanda konuları unutmamaktır. Bunun içinde belli periyotlarda geriye dönük ara ara tekrar soruları çözmeniz gerekiyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Matematik Dersine Nasıl Çalışılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,