Lazer Epilasyonun Zararları ve Bilmeniz Gerekenler

, çok güçlü pırıltılar oluşturan, değişik alanlarda kullanılan ışık kaynağıdır. Lzer ışını, tıpta, haberleşmede ve sanayide kullanılan çok kuvvetli ve toplu ışıktır. Epilasyon ise vücutta istenmeyen tüyleri alma işlemidir. Son yıllarda teknolojisini kullanarak yapılan epilasyon işlemlerinde gözle görülür bir atış var. Ancak epilasyonun zararları ile ilgili ne kadar bilgi sahibisiniz. epilasyonu kimler yaptırmalı kimler yaptırmamalı ayrıntılarıyla bu makalemizde anlatacağız. epilasyon yaptırırken bilmeniz gerekenler bu makalede işte ayrıntılar;
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Epilasyonu hamile bayanlara ve 14 yaşından küçük bireylere uygulanmamaktadır. ışınları hamilelikte zararlı olabilir ayrıca küçük yaşta vücutların ışınlarına maruz kalması gelişimleri açısından olumsuz etkilemektedir.

Özellikle bayanların korkulu rüyası olan istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için bu tedaviye başvuruluyor. 15 dakika ile 1 saat arasında seanslarla yapılan ve yaklaşık 6-8 hafta süren bu yöntem vücudunuzun hangi bölümlerine yaptıracağınız ve ne kadar alana yaptıracağınız oldukça önemli.

makineleri ve bu işi yaptıracağınız yerin mutlaka sağlık bakanlığı onayı bulunması gerekmektedir. yaptırmadan bunu mutlaka kontrol ediniz.
Lazer Epilasyon çoğu zaman kesin çözüm olarak görünse de bazı durumlarda vücudun kıl köklerini yenilemesiyle birlikte tekrar istenmeyen tüylerle karşılaşabiliriz. Bu birçok insanda meydana gelmektedir. Çünkü vücudun kıl köklerini yenilemesi büyük olasılık olarak görülmektedir.

Lazer epilasyon aletleri ;

Lazer epilasyon aletleri lazer ışınlarını üreten cihazlara verilen genel addır. Profesyonel aletlerin yanında ev kullanımı için üretilen lazer epilasyon aletlerde bulunmaktadır. Kuşkusuz ki profesyonel aletlerle yapılan birçok bilimsel çalışma mevcuttur. Doktorlar tarafından yönetilen bu sistemler genelde hastane ve kliniklerde kullanılmaktadır. Bu kliniklerde genellikle birden fazla cihaz farklı ihtiyaçlar için kullanılır. Bu aletlerle ilgili profesyonel merkezlerden daha detaylı bilgi alınması en doğru yaklaşımdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Lazer Epilasyonun Zararları ve Bilmeniz Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,